Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سایه مرگ مشکوک محقق ایتالیایی در مصر بر روابط دو کشور

سایه مرگ مشکوک محقق ایتالیایی در مصر بر روابط دو کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرگ مشکوک جوان ایتالیایی در مصر بر روابط دو کشور سایه افکنده است. جولیو رجنی، دانشجوی ۲۸ ساله دوره دکتری که در زمینه جنبش کارگری مصر تحقیق می کرد در

آگهی

مرگ مشکوک جوان ایتالیایی در مصر بر روابط دو کشور سایه افکنده است.

جولیو رجنی، دانشجوی ۲۸ ساله دوره دکتری که در زمینه جنبش کارگری مصر تحقیق می کرد در ۲۵ ژانویه سال جاری از سوی افرادی ناشناس در مصر ربوده و حدود یک هفته بعد، جسد وی در حالیکه آثار شکنجه بر روی آن آشکار بود در جاده قاهره-اسکندریه پیدا شد.

طی روزهای گذشته تنش میان مصر و ایتالیا بالا گرفت؛ پس از آنکه قاهره از ارايه شواهد لازم (از جمله ارتباطات ضبط شده در تلفن همراه مقتول) برای تحقیقات در این زمینه به رم امتناع کرد. به گفته دادستانی کل مصر، قاهره به ۹۸ درصد خواسته های ایتالیا پاسخ داده و یافته های کالبد شکافی مصر و ایتالیا تقریبا یکسان بوده اما مصر نمی تواند محتویات تلفن همراه مقتول را در اختیار پلیس ایتالیا قرار دهد.

احمد سعید، رئیس پارلمان مصر گفت: «از زمان روی کار آمدن سیسی، ایتالیا دوست نزدیک مصر بوده. گرچه مساله، کشف حقیقت است اما اگر منطقی بحث کنیم، این سوال مطرح می شود که چرا باید مقام های مصر یا مردم مصر به یک ایتالیایی آسیب برسانند؟ ما سابقه شکنجه گردشگران خارجی را نداشتیم.»

در پی آن ایتالیا، به نشانه اعتراض به عدم همکاری مصر، سفیر خود را از مصر فراخواند.

جیانی پیتلا، رهبر ائتلاف مترقی سوسیالیست ها و دموکرات ها گفت: «من از کمیسیون اروپا می خواهم که مانند دولت ایتالیا در روابطش با مصر تجدید نظر کند. مصر شریک اقتصادی و استراتژیک مهمی برای ایتالیا و اروپا محسوب می شود اما این موضوع مصر را مجاز نمی کند که به نقض حقوق بشر دست بزند.»

گروه های حقوق بشری ادعا کرده اند که این محقق ایتالیایی بر اثر شكنجه نیروهای امنیتی مصر كشته شده است. در مقابل قاهره اتهام مذکور را قویا رد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

از ماموریت قناری تا کلاغ سیاه؛ به راه افتادن کارزار ارعاب در فضای مجازی علیه حامیان اسرائیل و فلسطین

رهبر باندی که آلت تناسلی مردان را می‌برید و فیلم‌هایش را روی سایت می‌گذاشت به ۲۲ سال زندان محکوم شد