وزیر خزانه داری بریتانیا اسناد پرداخت مالیاتش را منتشر کرد

وزیر خزانه داری بریتانیا اسناد پرداخت مالیاتش را منتشر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جورج اوزبورن، وزیر خزانه داری دولت بریتانیا پس از نخست وزیر این کشور گزارشی از پرداخت مالیاتش را منتشر کرد. در پی این اقدام و در ادامه بحث های مطرح

آگهی

جورج اوزبورن، وزیر خزانه داری دولت بریتانیا پس از نخست وزیر این کشور گزارشی از پرداخت مالیاتش را منتشر کرد.

در پی این اقدام و در ادامه بحث های مطرح شده درباره «اسناد پاناما» بوریس جانسون، شهردار لندن و نیکلا استرجن، وزیر اول اسکاتلند نیز اسناد درآمد و پرداخت مالیاتشان را منتشر کردند.

در همین حال روز دوشنبه در نخستین جلسه مجلس نمایندگان بریتانیا پس از عید پاک، دیوید کامرون به منظور رفع ابهام و پاسخ به اتهامات مطرح درباره شفافیت مالی، از خود دفاع کرد و تاکید کرد که همواره مدافع مبارزه با فرار مالیاتی بوده است.

آقای کامرون در جمع نمایندگان مجلس عوام گفت: «برای اولین بار، پلیس و ضابطان قضایی بریتانیا قادر خواهند بود که دقیقا ببینند چه کسانی صاحب و هدایت کننده هر شرکت ثبت شده در این سرزمین و در جزایر کیمن، جزایر ویرجین بریتانیا، برموردا، جزیره من و جرسی هستند.»

سخنان آقای کامرون، مخالف سیاسی وی جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر را قانع نکرد.

رهبر حزب کارگر بریتانیا در واکنش گفت: «اکنون یک قانون برای ثروتمندان بزرگ و یک قانون هم برای دیگران وجود دارد. من به راستی مطمئن نیستم که نخست وزیر کاملا با خشمی که بیرون از این جا علیه این بی عدالتی وجود دارد، همدل باشد. حقیقت این است که بریتانیا قلب “صنعت امتناع از پرداخت مالیات” در جهان است. این یک رسوایی ملی است.»

نخست وزیر بریتانیا درخصوص فعالیت اقتصادی پدرش از طریق گریزگاه های مالیاتی که پس از افشای «اسناد پاناما» مطرح شد تحت فشار بوده است. پدر نخست وزیر بریتانیا، از مشتریان شرکت موساک فونسکا بوده، با این حال طبق قوانین بریتانیا وی مرتکب جرم نشده است.

برخی از نمایندگان پارلمان از جمله رهبر حزب کارگر اعلام کرده اند که اسناد پرداخت مالیاتشان را منتشر می کنند. آقای کوربین شش روز پیش، متعهد به انتشار اسناد درآمد و پرداخت مالیاتش شد ولی هنوز چنین اقدامی نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده محافظه‌کار بریتانیایی بخاطر انتساب «اسلامگرایی» به شهردار لندن از حزبش تعلیق شد

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد