Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ارشاد: یالثارات باید مجوز بگیرد، تبلیغات ماهواره‌ای در فروش سینماها موثر بود

ارشاد: یالثارات باید مجوز بگیرد، تبلیغات ماهواره‌ای در فروش سینماها موثر بود
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد ایران در یک نشست خبری اعلام کرد هفته نامه «یالثارات» باید دوباره مجوز بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای نوش آبادی در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم دستگاه قضایی به فعالیت هفته نامه «یالثارات» علی رغم لغو پروانه امتیاز این نشریه از سوی هیات نظارت بر مطبوعات گفت: هیات نظارت بر مطبوعات مجوز نشریه یالثارات را لغو کرده و به طور طبیعی مرجع صدور مجوز مجدد به این نشریه همانند سایر نشریات، هیات یاد شده است.

وی افزود: هیات نظارت بر مطبوعات شورایی فرادستگاهی و فراقوه‌ای است و اگر قرار باشد این نشریه بخواهد منتشر شود، نیازمند طی مراحل و تشریفات قانونی و اداری در این هیات است و می‌بایست درخواست مجدد خود را برای انتشار به هیات ارائه کند که پس از بررسی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.


انتشار مجدد یک نشریه پس از لغو توسط هیات نظارت بر مطبوعات با رای قضایی تاکنون در ایران سابقه نداشته است.

هفته‌نامه «یالثارات الحسین»، ارگان انصار حزب‌الله، روز ۱۸ فروردین‌ماه پس از سه ماه توقف انتشار با رای دستگاه قضایی مجوز انتشار موقت گرفت و منتشر شد. این نشریه در این ارتباط نوشت: دادسرای رسانه قوه قضاییه، بعد از دادرسی، ادله هیات نظارت بر مطبوعات را بی‌محل تشخیص داد و تا زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات در ۱۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵، اجازه داده است تا یالثارات منتشر شود.

مجوز این هفته‌نامه سه ماه قبل در پی شکایت دولت از این هفته‌نامه، از سوی هیات نظارت بر مطبوعات لغو شده بود. این هفته‌نامه به شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده و همچنین حسن روحانی توهین کرده بود که همین مطلب باعث شد تا با شکایت دولت، مجوز آن لغو شود.

انتشار مجدد یک نشریه پس از لغو توسط هیات نظارت بر مطبوعات با رای قضایی تاکنون در ایران سابقه نداشته است.

تاثیر نسبی شبکه‌های ماهواره‌ای در فروش میلیاردی سینماها در نوروز

سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فروش میلیاردی سینمای کشور در ۲۰ روز ابتدایی سال ۱۳۹۵ گفت: رکورد حضور مردم در سینما در همین ابتدای سال شکسته شد و در فاصله زمانی چند هفته‌ای چرخه اقتصادی سینما در حد قابل قبولی در گردش بود که نوید سال خوبی را برای سینمای کشور دارد.

نوش آبادی افزود: این استقبال اولا ناشی از کیفیت خوب فیلم‌های سینما و همچنین تبلیغات جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های منتخب بود. پخش تیزر فیلم‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان نیز شاید تا حدودی در این میزان استقبال تاثیر گذاشته باشد ولی مساله اینجاست که اساسا بسیاری از این تبلیغات به واسطه نمایش‌دهنده خارجی که قرار است فیلم را در کشورهای دیگر اکران کند؛ از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شوند.

وی در عین حال گفت: همانطور که قبلا نیز اشاره شده پخش تیزر و تبلیغ فیلم‌های ایرانی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان چنانچه به خواست و اقدام خود کارگردان و تهیه‌کننده باشد؛ مخالف قانون و ممنوع است و متخلفان مورد پیگرد قرار می‌گیرند.

ملاقات با شجریان مهم نیست؛ سلامتی‌اش مهم است

حسین نوش آبادی در بخش دیگری از نشست خبری خود و در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر چرایی عدم پیگیری و احوال‌پرسی از محمدرضا شجریان از سوی هیچ کدام از مقامات وزارت ارشاد گفت: باید به دنبال بهبود و بازیابی سلامت ایشان باشیم در حال حاضر مهمترین مساله بازگشت ایشان به سلامتی است نه ملاقات فلان شخص یا فلان مسئول. البته همه هنرمندان برای ما عزیز هستند مخصوصا آنهایی که حقی بر گردن موسیقی اصیل ایرانی دارند. ما هم امیدواریم ایشان هر چه سریعتر سلامت خودشان را بازیابند.


محمدرضا شجریان اخیرا گفت که در ۱۵ سال اخیر درگیر یک بیماری خاصی بوده است

وی افزود: چنانچه نیاز به حمایت و پیگیری از سوی وزارت ارشاد باشد حتما صورت می‌گیرد اما گمان نمی‌کنم ایشان نیازی به کمک و پیگیری از سوی این وزارتخانه داشته باشد. مسئله ایشان در حال حاضر چیز دیگری است که حل آن بسته به خودشان دارد تا بتوانند مجددا نقش موثر خود در موسیقی داخلی کشور را بازیابند.

محمدرضا شجریان استاد آواز ایران اخیرا گفت که در ۱۵ سال اخیر درگیر یک بیماری خاصی بوده است. در این زمینه وب‌سایت انتخاب نوشت که بنا به اخبار رسیده به نقل از پزشکان معالج، شجریان مبتلا به سرطان پیشرفته کلیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

زنبورها و شامپانزه‌ها؛ از نابغه‌های کوچک روی زمین چه می‌دانیم؟