بازداشت پنج نفر در ارتباط با آتش سوزی در معبدی در هند

بازداشت پنج نفر در ارتباط با آتش سوزی در معبدی در هند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس هند روز دوشنبه از بازداشت پنج نفر در ارتباط با انفجار و آتش سوزی در معبدی در ایالت کرالا در جنوب غربی این کشور خبر داد. در این حادثه که روز

پلیس هند روز دوشنبه از بازداشت پنج نفر در ارتباط با انفجار و آتش سوزی در معبدی در ایالت کرالا در جنوب غربی این کشور خبر داد. در این حادثه که روز یکشنبه رخ داد بیش از ۱۰۰ نفر کشته و ۳۸۰ نفر زخمی شدند.

آگهی

افراد بازداشت شده از مسئولان معبد و تولیدکنندگان مواد منفجره هستند. آتش بازی در این معبد که همزمان با آغاز سال جدید هندوها انجام شد، فاقد مجوز قانونی بوده است. با این حال هزاران نفر برای تماشای آتش بازی تجمع کرده بودند.

بنا به گزارشها به دنبال انفجار مواد منفجره و آتش سوزی رخ داده در این معبد، تعداد زیادی از مجروحان دچار سوختگی شدید شدند.

یکی از نجات یافتگان این انفجار که برادرش در این حادثه کشته شده است، می گوید: «در آنجا نشسته بودیم که آتش سوزی شد. قطعه سنگی بزرگ به سر برادرم اصابت کرد.»

نارندرا موندی، نخست وزیر هند ضمن سفر به ایالت کرالا، از مجروحان این حادثه عیادت کرد. راهول گاندی، رئیس حزب کنگره و رهبر مخالفان نیز خواستار تحقیق در مورد این حادثه شد.

از حادثه روز یکشنبه به عنوان یکی از مرگبارترین حوادث در تاریخ جشنهای مذهبی در هند یاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز تحقیقات در مورد آتش سوزی معبدی در هند

پلیس هند موفق به بازداشت رهبر متواری و جدایی‌طلب سیک‌ها شد

معترضان به «انفعال» پاشینیان در برابر آذربایجان بار دیگر با پلیس ارمنستان درگیر شدند