Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نظر ساکنان صنعا در مورد اجرای آتش بس در یمن

نظر ساکنان صنعا در مورد اجرای آتش بس در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش بس یمن از نیمه شب دوشنبه (به وقت محلی) به اجرا گذاشته شد. طرفین درگیر وعده کرده اند به این آتش بس که سازمان ملل هم از آن حمایت می کند پایبند

آگهی

آتش بس یمن از نیمه شب دوشنبه (به وقت محلی) به اجرا گذاشته شد. طرفین درگیر وعده کرده اند به این آتش بس که سازمان ملل هم از آن حمایت می کند پایبند باشند.

این در حالیست که دور بعدی مذاکرات صلح قرار است هفته آینده در کویت برگزار شود. مردم صنعا بی اعتماد از بدعهدی مکرر طرفین درگیر در نقض آتش بس ماه دسامبر، این بار آرزوی برقراری آرامش واقعی در کشورشان را دارند.

یکی از ساکنان صنعا می گوید: «امیدواریم که این آتش بس یک آتش بس واقعی و قابل اعتماد باشد. همه طرفها به آن احترام بگذارند و موجب برقراری صلح و آرامش در کشور شود. این جنگ داخلی به فقرا و نیازمندان بیش از همه آسیب رسانده است؛ این هواپیماهایی که رویشان بمب می ریزند و افراد بی گناه را می کشند.»

دیگری می گوید: «همه خواهان آتش بس و برقراری صلح هستیم. هرگز طرفدار هرج و مرج نبوده ایم. از این جنگ خسته شده ایم. از یکسال هم بیشتر شده است. برقراری آتش بس و صلح خواسته ما است.»

بیش از یک سال از زمانیکه منصور هادی، رییس جمهوری یمن از صنعا گریخت می گذرد. پس از آن بود که ریاض با هدف تضعیف جنبش حوثی ها و بازگرداندن آقای هادی به قدرت، حملات هوایی ائتلاف به یمن را در دستور کار قرار داد.

در جریان درگیری ها در این کشور فقیر عربی تاکنون بیش از ۶۲۰۰ نفر کشته شده اند و خسارات مادی فراوانی به بار آمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمن از توانایی خود در حمله به اهدافی در دریای مدیترانه خبر دادند

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد

تهدید فراتر از دریای سرخ حوثی‌ها: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائيل» را هدف می‌گیریم