Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اژه‌ای:‌ مولاوردی به دادسرا احضار شده و باید پاسخ‌گو باشد

اژه‌ای:‌ مولاوردی به دادسرا احضار شده و باید پاسخ‌گو باشد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران از احضار شهین‌دخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران به دادسرا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران آقای اژه‌ای در نشست خبری روز یکشنبه ۲۲ فروردین گفت که پرونده شکایت از مولاوردی به صلاحدید مسئولان دادسرای سیستان و بلوچستان به تهران ارسال و او به دادسرا احضار شده است.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه ایران قرار است مولاوردی در دادسرا حاضر شود و توضیخات لازم را ارائه دهد.

خانم شهین‌دخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران پنجم اسفند ۱۳۹۴ در مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر اعلام کرده بود که در روستایی در سیستان و بلوچستان تمامی مردان روستا اعدام شده‌اند.

وی گفته بود بازماندگان آنها هم از این نظر که بخواهند انتقام پدران خود را بگیرند و هم برای تامین منابع مالی خانواده‌ها امروز قاچاقچی بالقوه هستند.

پس از انتشار سخنان خانم مولاوردی بسیاری از مقامات ایران به آن واکنش نشان دادند. چند تن از نمایندگان مجلس در تذکری به رئیس جمهوری گفتند که اظهارات مولاوردی باید پیگیری شود. حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس هم از وجود این روستا اظهار بی‌ اطلاعی کرد و گفت که نمی‌داند خانم مولاوردی این اطلاعات را از کجا آورده است. او گفت که این مصاحبه حیثیت استان سیستان و بلوچستان را از بین برده است.

محمدعلی حمیدیان، معاون رئیس‌کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان هم گفته بود که سخنان خانم مولاوردی «نشر اکاذیب» و «افترا به دستگاه قضا» به شمار می‌رود. وی و شمار دیگری از مقام‌های قضایی استان سیستان اعلام کردند که علیه خانم مولاوردی اعلام جرم می‌کنند.

ایران پس از چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد. تعداد زیادی از اعدام‌هایی که در ایران انجام می‌شود مربوط به جرایم مواد مخدر مربوط است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواپیمای حامل محسنی اژه‌ای به‌صورت اضطراری در اصفهان به زمین نشست

مولاوردی: تمام مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان اعدام شده‌اند

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند