درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان دست کم ۲۶۰ مصدوم برجای گذاشت

درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان دست کم ۲۶۰ مصدوم برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دست کم ۲۶۰ نفر در جریان درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان مصدوم شدند. پلیس مقدونیه برای متفرق کردن پناهجویانی که پشت حصارهای مرز این کشور با

دست کم ۲۶۰ نفر در جریان درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان مصدوم شدند.

آگهی

پلیس مقدونیه برای متفرق کردن پناهجویانی که پشت حصارهای مرز این کشور با یونان تجمع کرده بودند به گاز اشک آور، گاز فلفل و گلوله های پلاستیکی متوسل شد. برخی از مصدومان حادثه توسط پزشکان بدون مرز درمان شدند.

‍پلیس مقدونیه که استفاده از گلوله های پلاستی را انکار کرده، زمانی اقدام به متفرق کردن مهاجران کرد که نزدیک به پانصد تن از پناهجویان اردوگاه ادمنی برای عبور از مرز پشت حصارهای مرزی تجمع کردند و خواستار بازگشایی آن شدند. در این میان شماری از پناهجویان اقدام به بریدن سیم خاردارها کردند.

درگیری میان پلیس مقدونیه و پناهجویان ساعت ها بطول انجامید و شاهدان عینی اوضاع را آشفته توصیف کرده اند. پلیس مرزی مقدونیه پیشتر نیز از گاز اشک آور استفاده کرده بود.

در همین ارتباط جرج کیریتسیس، سخنگوی دولت یونان در امورمهاجرت گفت: «استفاده گسترده از گاز اشک آور، نارنجک بی حس کننده و حتی گلوله های پلاستیکی علیه کودکان و زنان آنهم طی چند ساعت اقدامی اسفناک و بغایت خطرناک است و مقام های مقدونیه باید تبعات چنین حمله ای به مهاجران را درک کنند.»

طی روزهای اخیر در اردوگاه پناهجویان ادمنی این شایعه بر سر زبان ها افتاده بود که قرار است مقدونیه مرز خود را باز کند. از یک ماه و نیم پیش، با بسته شدن مسیر بالکان بیش از یازده هزار نفر در اردوگاه ادمنی به برچیده شدن این سیم خاردارها چشم دوخته اند.

توافق بین آنکارا و بروکسل بر سر بازگرداندن پناهجویانی که از طریق ترکیه وارد خاک یونان شده اند موجب نگرانی بیشتر مهاجران این اردوگاه نسبت به سرنوشتشان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران جمعیتی سومین اقتصاد برتر جهان؛ از هر ۱۰ ژاپنی یک نفر بالای ۸۰ سال سن دارد

ده‌ها زخمی در درگیری میان موافقان و مخالفان حکومت اریتره‌ در پایتخت اسرائیل؛ نتانیاهو: اخراجشان کنید

«وخامت اوضاع انسانی در قره‌باغ»؛ ارمنستان به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شد