Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان دست کم ۲۶۰ مصدوم برجای گذاشت

درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان دست کم ۲۶۰ مصدوم برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دست کم ۲۶۰ نفر در جریان درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان مصدوم شدند. پلیس مقدونیه برای متفرق کردن پناهجویانی که پشت حصارهای مرز این کشور با

آگهی

دست کم ۲۶۰ نفر در جریان درگیری پلیس مرزی مقدونیه با پناهجویان مصدوم شدند.

پلیس مقدونیه برای متفرق کردن پناهجویانی که پشت حصارهای مرز این کشور با یونان تجمع کرده بودند به گاز اشک آور، گاز فلفل و گلوله های پلاستیکی متوسل شد. برخی از مصدومان حادثه توسط پزشکان بدون مرز درمان شدند.

‍پلیس مقدونیه که استفاده از گلوله های پلاستی را انکار کرده، زمانی اقدام به متفرق کردن مهاجران کرد که نزدیک به پانصد تن از پناهجویان اردوگاه ادمنی برای عبور از مرز پشت حصارهای مرزی تجمع کردند و خواستار بازگشایی آن شدند. در این میان شماری از پناهجویان اقدام به بریدن سیم خاردارها کردند.

درگیری میان پلیس مقدونیه و پناهجویان ساعت ها بطول انجامید و شاهدان عینی اوضاع را آشفته توصیف کرده اند. پلیس مرزی مقدونیه پیشتر نیز از گاز اشک آور استفاده کرده بود.

در همین ارتباط جرج کیریتسیس، سخنگوی دولت یونان در امورمهاجرت گفت: «استفاده گسترده از گاز اشک آور، نارنجک بی حس کننده و حتی گلوله های پلاستیکی علیه کودکان و زنان آنهم طی چند ساعت اقدامی اسفناک و بغایت خطرناک است و مقام های مقدونیه باید تبعات چنین حمله ای به مهاجران را درک کنند.»

طی روزهای اخیر در اردوگاه پناهجویان ادمنی این شایعه بر سر زبان ها افتاده بود که قرار است مقدونیه مرز خود را باز کند. از یک ماه و نیم پیش، با بسته شدن مسیر بالکان بیش از یازده هزار نفر در اردوگاه ادمنی به برچیده شدن این سیم خاردارها چشم دوخته اند.

توافق بین آنکارا و بروکسل بر سر بازگرداندن پناهجویانی که از طریق ترکیه وارد خاک یونان شده اند موجب نگرانی بیشتر مهاجران این اردوگاه نسبت به سرنوشتشان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند