انتخابات ریاست جمهوری در پرو: رقابت بر سر مقام دوم

انتخابات ریاست جمهوری در پرو: رقابت بر سر مقام دوم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم پرو روز یکشنبه در حالی به پای صندوقهای رای ریاست جمهوری می روند که به نظر می رسد رقابت اصلی بر سر مقام دوم باشد. چرا که بر اساس نظرسنجیها

آگهی

مردم پرو روز یکشنبه در حالی به پای صندوقهای رای ریاست جمهوری می روند که به نظر می رسد رقابت اصلی بر سر مقام دوم باشد. چرا که بر اساس نظرسنجیها پیشتازی کیکو فوجیموری، در این انتخابات قطعی به نظر می رسد. با توجه به این که خانم فوجیموری احتمالا قادر نخواهد بود پنجاه درصد آرای مورد نیاز برای پیروزی در دور اول را کسب کند، رقابت داغی برای نفر دوم انتخابات در جریان است.

کیکو فوجیموری، دختر آلبرتو فوجیموری، سیاستمدار پرویی است که از سال ۱۹۹۰ میلادی به مدت ده سال رئیس جمهوری پرو بود.

ورونیکا مندوزا، سیاستمدار چپگرای پرویی درماه های اخیر تبدیل به رقیبی جدی برای خانم فوجیموری شده است. ظهور او که با وعده انقلاب اقتصادی به دنبال رای دهندگانی است که هنوز تصمیم نگرفته اند، بازارهای مالی را نگران کرده است.

پدرو پابلو کوچزینسکی، سیاستمدار ۷۷ ساله ای که تبار اروپایی دارد و حامی اقتصاد آزاد است، به عنوان نامزدی شناخته شده است که نتوانسته است آرای مناطق روستایی و فقیرتر را جلب کند.

به عقیده ناظران انتخابات ریاست جمهوری پرو به احتمال زیاد به دور دوم کشیده می شود و رئیس جمهوری در این دور که حدود دو ماه دیگر برگزار می شود، انتخاب خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی کشته شدن ۲ نفر در اعتراضات پرو، رئیس جمهور دستور برگزاری انتخابات زودهنگام داد

ادای سوگند نخستین رئیس‌جمهور زن در پرو؛ کدامین رؤسای جمهور در آمریکای لاتین از قدرت برکنار شدند؟

پوپولیست و مخالف کمک به اوکراین؛ نخست‌وزیر پیشین در انتخابات اسلواکی پیروز شد