مرگ مرموز دانشجوی ایتالیایی در مصر؛ رم سفیرش را فرا خواند

مرگ مرموز دانشجوی ایتالیایی در مصر؛ رم سفیرش را فرا خواند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایتالیا سفیر خود در قاهره را بدلیل قانع نشدن از تحقیقات مقامات مصری در خصوص قتل یک تبعه این کشور در مصر، به رم فرا خواند. ماتئو رنتزی، نخست وزیر در

آگهی

ایتالیا سفیر خود در قاهره را بدلیل قانع نشدن از تحقیقات مقامات مصری در خصوص قتل یک تبعه این کشور در مصر، به رم فرا خواند.

ماتئو رنتزی، نخست وزیر در پیام توییتری دلیل فراخواندن سفیر ایتالیا از مصر را انجام مشورت با وی خواند و پائولو جنتیلونی، وزیر امور خارجه در پیامی دیگر نوشت:«تنها چیزی که ایتالیا می خواهد دانستن حقیقت درباره جولیو است.»

تیمی از مسئولان مصری که به ایتالیا سفر کرده بودند همچنان بر این باورند که جولیو رجنی، جوان ایتالیایی، بدست اعضای باندی تبهکار و ضدخارجی ها به قتل رسیده است. قاهره می گوید این افراد تبهکار در یورش پلیس مصر کشته شده اند.

جولیو رجنی، دانشجوی ایتالیایی دوره دکتری دانشگاه کمبریج ۲۵ ژانویه در سالگرد قیام ۲۰۱۱ میلادی مصری ها ناپدید و پیکر نیمه برهنه و شکنجه شده اش حدود یک هفته بعد در گودالی در حاشیه بزرگراه میان قاهره و اسکندریه پیدا شد.

بسیاری در ایتالیا بر این باورند که وی بدست نیروهای امنیتی مصر و بخاطر تحقیقی که می کرده به قتل رسیده است.

جولیو رجنی ۲۸ ساله بود و برای تکمیل رساله دکتری خود و تحقیق در خصوص جنبش های کارگری و موضوعات اجتماعی در مصر به سر می برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار ملونی به فرانسه: از نام ایتالیا برای حل مشکلات سیاست داخلی خود خرج نکنید

مسکو: فایل صوتی لو رفته نشان می‌دهد که آلمان قصد حمله نظامی به روسیه را داشته است

شاخص آزادی در سطح جهان؛ ایران و افغانستان در سال ۲۰۲۴ چه جایگاهی دارند؟