اعتراض کارمندان یونانی به اصلاحات دولت در نظام تامین اجتماعی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض کارمندان یونانی به اصلاحات دولت در نظام تامین اجتماعی

کارمندان و کارکنان بخش دولتی در یونان در اعتراض به اصلاحاتی که دولت در پی درخواست طلبکاران در صدد اعمال آن در نظام تامین اجتماعی و مالیاتی است، روز پنجشنبه دست به اعتصاب و تظاهرات زدند.

بر اثر اعتصاب روز پنجشنبه پروازها در یونان لغو شد و بیمارستانها با حداقل پرسنل به فعالیت پرداختند.

یک شهروند یونان گفت:«اگر دولت بخواهد می تواند بودجه لازم برای بازنشستگان را پیدا کند. دولت باید بجای تحمیل بار سنگین بیشتر بر دوش مردم با وام دهندگان در افتد و از پرداخت وام سربازند.»

دیگری با ناامیدی از حزب چپگرای سیریزا گفت:«مردم تمام امیدشان را به حزب سیریزای حاکم بر دولت بستند اما متاسفانه می بینند که این دولت هم تفاوتی با دولت های پیشین ندارد.»

اتحادیه اروپا و وام دهندگان بین المللی از آتن می خواهند تا به منظور کاهش هزینه ها دست به اصلاحات بیشتری زند، اصلاحاتی که می تواند کمک های مالی بیشتری را برای دولت بدنبال داشته باشد.

استاماتیس یانیسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«تنها کارکنان بخش دولتی نیستند که به اصلاحات دولت در نظام تامین اجتماعی واکنش نشان می دهند. بخش خصوصی اقتصاد یونان نیز معترض است و نگران. معترضان تهدید کرده اند تظاهراتشان را زمانی که دولت بر سر لایحه مربوط به حقوق بازنشستگی با وام دهندگان موافقت و آن را به پارلمان ارائه می کند، تشدید خواهند کرد.»

مقامات دولت امیدوارند پیش نویس توافقنامه با وام دهندگان تا یکشنبه پیش رو آماده شود.