پیام هکرها به شهروندان ترکیه: در برابر اردوغان که کشور را ویران می کند ساکت نباشید

پیام هکرها به شهروندان ترکیه: در برابر اردوغان که کشور را ویران می کند ساکت نباشید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هکرها اطلاعات حدود ۵۰ میلیون شهروند ترکیه از جمله مقامات بلندپایه این کشور را فاش و منتشر کردند. چنین حجمی از هک اطلاعات در نوع خود یکی از بزرگترین

آگهی

هکرها اطلاعات حدود ۵۰ میلیون شهروند ترکیه از جمله مقامات بلندپایه این کشور را فاش و منتشر کردند. چنین حجمی از هک اطلاعات در نوع خود یکی از بزرگترین نشت های اطلاعاتی است.

اطلاعات شخصی منتشر شده شامل شماره ملی، آدرس ، تاریخ تولد و نام والدین شهروندان ترکیه از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری، احمد داووداوغلو، نخست وزیر و عبدالله گل، رئیس جمهوری پیشین ترکیه است.

آقای داووداوغلو گفت: «اطلاعات شخصی اش به عنوان یک نخست وزیر و همانند هر شهروند دیگر ترکیه خصوصی و مهم است». او جرایم اینترنتی را «تهدیدی برای کل جهان» خواند و با تاکید بر اهمیت حفاظت از داده ها گفت دولتش تمام اقدامات لازم را برای محافظت از اطلاعات شخصی بعمل می آورد.

اطلاعات فاش شده حدود ۵۰ میلیون شهروند ترکیه می تواند برای سرق هویت و کلاهبرداری مورد بهره برداری قرار گیرد. جمعیت ترکیه حدود ۷۸ میلیون نفر است.

هکرها در پیامی با انتقاد از «ایدئولوژی های عقب مانده، پارتی بازی و اوج گیری افراطی گری مذهبی در ترکیه» نوشته اند: «در برابر اردوغان که کشورت را فراتر از تصورت ویران می کند ساکت ننشینید».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

۱۰ کشور قوی و ضعیف از نظر امنیت سایبری؛ ایران در کدام گروه جای می‌گیرد؟

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد