Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تغییر قوانین پناهجویی در دستور کار کمیسیون اروپا

تغییر قوانین پناهجویی در دستور کار کمیسیون اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه پیشنهاد کرد تا قوانین مشترک پناهجویی در کشورهای عضو تغییر کرده و تدابیر سخت گیرانه تری اعمال شود. این پیشنهاد در حالی در

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه پیشنهاد کرد تا قوانین مشترک پناهجویی در کشورهای عضو تغییر کرده و تدابیر سخت گیرانه تری اعمال شود.

این پیشنهاد در حالی در دست بررسی است که اروپا در سال گذشته میلادی با ورود بیش از یک میلیون پناهجو رو به رو بوده است. بحث بر سر تغییر قوانین مسوم به دابلین دست کم تا تابستان پیش رو به طول می انجامد.

در حال حاضر بر سر تشکیل گارد ساحلی و مرزی مشترک در اتحادیه اروپا توافق شده است. کمیسیون اروپا امیدوار است که در نیمه دوم سال جاری میلادی این طرح را در قالب تاسیس یک آژانس اجرایی کند.

فرانس تیمرمن، معاون رئیس کمیسیون اروپا در این نشست با اشاره به قوانین مشترک پناهجویی موسوم به دابلین گفت: «مشکلی که باید حل کنیم این است که سیستم بسیار زیاد بر نخستین جایی که فرد به اتحادیه اروپا وارد شده اتکا دارد تا تصمیم گرفته شود که کدام عضو اتحادیه باید به درخواست پناهجویی او رسیدگی کند. این با توجه به واقعیت نه منصفانه است و نه پایدار که بار شمار زیادی از این مردم بر دوش تعداد کمی از کشورها گذاشته شود.»

ترکیه و آلمان نیز اعلام کرده اند که توافق بین آنکارا و اتحادیه اروپا در رابطه با مقابله با موج مهاجران موفق آمیز بوده و تا حدی از هجوم به جزایر یونان جلوگیری کرده است. با این همه همچنان شماری از مهاجران در تلاش برای عبور غیرقانونی از دریای اژه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بریتانیا سه نفر از تظاهرکنندگان راست افراطی مقابل هتل پناهجویان در لیورپول را بازداشت کرد

کاهش شمار مهاجران عازم یونان پس از اجرای توافقنامه آنکارا و بروکسل

در پی توافق آنکارا و بروکسل، اولین گروه مهاجران از یونان روانه ترکیه شدند