Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ناخرسندی ساکنان محلی ترکیه از بازگرداندن پناهجویان از یونان

ناخرسندی ساکنان محلی ترکیه از بازگرداندن پناهجویان از یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه کشتی مسافربری روز دوشنبه، تحت تدابیر امنیتی ۲۰۲ پناهجو را از یونان به بندر دیکیلی در استان ازمیر ترکیه بازگرداندند. به این ترتیب توافق اتحادیه

آگهی

سه کشتی مسافربری روز دوشنبه، تحت تدابیر امنیتی ۲۰۲ پناهجو را از یونان به بندر دیکیلی در استان ازمیر ترکیه بازگرداندند. به این ترتیب توافق اتحادیه اروپا و ترکیه بر سر پناهجویان از روز دوشنبه به اجرا در آمد.

بر اساس این توافق پناهجویانی که برای رسیدن به اروپا از طریق ترکیه وارد خاک یونان شده اند، در ازای فرستادن پناهجویان سوری به اروپا، بازگردانده می شوند.

پناهجویان ناکام از دستیابی به سرزمین رویاهایشان، روز دوشنبه از این بندر سردرآوردند. آنها پلاکاردهایی به همراه دارند حامل پیام هایی مانند: « به اخراج پناهجویان پایان دهید.» یا «مرزهای خود را به روی پناهجویان باز گذارید.»

ساکنان محلی از ورود این مهمانان ناخوانده به شهرشان چندان خرسند نیستند. یکی از آنها گفت: «من نمی خواهم پناهجویان اینجا باشند. اینجا فقط یک شهر کوچک ساحلی است. کجا می خواهند آنها را نگه دارند. چه بر سر این شهر خواهد آمد. همه مردم اینجا نگران این موضوع هستند. در جشنواره دیروز همه درباره این موضوع حرف می زدند.»

برخی از آنها هم می خواهند که پناهجویان به شهرهای مرزی فرستاده شوند. دیگری می افزاید: «اینجا کوچک و منطقه ای توریستی است. منطقی نیست که اینجا بمانند. آنها برای ماندن به جایی نیاز دارند. اما اینجا مناسب نیست. شاید جایی نزدیک مرزها بهتر باشد تا آنها بتوانند به کشورشان برگردند.»

پیش بینی شده بود که تا پایان روز ۴۰۰ پناهجو از یونان به این بندر برگردانده شوند.

بورا بایراکتار، خبرنگار یورنیوز در دیکیلی می گوید: «گرچه با نخستین قایقی که از یونان به اینجا رسید توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه عملا به اجرا درآمد. اما هنوز معلوم نیست که این اقدام آیا مساله پناهجویان را حل می کند یا نه. در هر حال ساکنان دیلیکی از اینکه شهرشان مرکز مبادله پناهجویان شده است، احساس خوبی ندارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق اروپا و ترکیه: کمک به مهاجران یا ضد حقوق بشر؟

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش