درگذشت چزاره مالدینی اسطوره و کاپیتان سابق باشگاه آ ث میلان ایتالیا

درگذشت چزاره مالدینی اسطوره و کاپیتان سابق باشگاه آ ث میلان ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چزاره مالدینی اسطوره باشگاه آث میلان در سن ۸۴ سالگی درگذشت. مالدینی عمده دوران حرفه ایش را به عنوان دفاع میانی در باشگاه آث میلان سپری کرد و چهار بار

آگهی

چزاره مالدینی اسطوره باشگاه آث میلان در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

مالدینی عمده دوران حرفه ایش را به عنوان دفاع میانی در باشگاه آث میلان سپری کرد و چهار بار با این تیم قهرمان سری آ شد. او در سال ۱۹۶۳ در حالیکه بازوبند کاپیتانی میلان را بر بازو داشت در فینال لیگ قهرمانان اروپا با غلبه بر بنفیکا برای نخستین بار یک تیم ایتالیایی را صاحب این جام اروپایی کرد.

چزاره مالدینی که پسرش پائولو نیز پنج بار با پیراهن آث میلان لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده است، چهارده بار برای تیم ملی ایتالیا بازی کرد و با این تیم جام جهانی ۱۹۶۲ شیلی را به عنوان بازیکن تجربه کرد.

او دوبار طی سالهای ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۴ و ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۶ به عنوان دستیار سرمربی تیم آث میلان فعالیت کرد و سپس از سال ۱۹۸۶ به مدت ده سال سرمربی تیم زیر بیست و یک ساله های ایتالیا شد.

چزاره مالدینی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه سکان هدایت تیم ملی ایتالیا را در دست گرفت و در سال ۲۰۰۲ نیز به عنوان سرمربی تیم ملی پاراگوئه در جام جهانی شرکت کرد.

فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرده است به احترام اسطوره فوتبال این کشور کلیه مسابقات فوتبال در روزهای یکشنبه و دوشنبه با یک دقیقه سکوت آغاز می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود به یک بازی پرحاشیه؛ امیر عبداللهیان: با عربستان توافق کردیم بازی سپاهان-الاتحاد تکرار شود

حواشی حضور نیمار و دوستان در تهران؛ ستارگان الهلال به راحتی نساجی قائمشهر را مغلوب کردند

ادامه حواشی لغو بازی سپاهان و الاتحاد؛ واکنش سعودی‌ها به انتشار تصاویر قاسم سلیمانی در شهر تهران