باراک اوباما در نشست امنیت هسته ای واشنگتن خواستار مبارزه جهان علیه تروریسم شد

باراک اوباما در نشست امنیت هسته ای واشنگتن خواستار مبارزه جهان علیه تروریسم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما در نشست امنیت هسته ای که در واشنگتن پایتخت ایالات متحده برگزار می شود از تعهد کشورش برای مبارزه با گسترش تسلیحات هسته ای گفت و نسبت به

آگهی

باراک اوباما در نشست امنیت هسته ای که در واشنگتن پایتخت ایالات متحده برگزار می شود از تعهد کشورش برای مبارزه با گسترش تسلیحات هسته ای گفت و نسبت به افزایش سلاحهای کشتار جمعی و اتمی هشدار داد. رییس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد تهدید حمله تروریست هایی که مجهز به سلاحهای کشتار جمعی و اتمی باشند، همچنان باقی است و امنیت جهانیان را به چالش می کشاند.

باراک اوباما گفت: «هنوز مقادیر قابل توجهی از ذخیره مواد رادیواکتیو و هسته ای در جهان وجود دارد که تحت بازرسی قرار ندارند و ایمنی های لازم را رعایت نکرده اند. میزان ذخیره پلوتونیوم در جهان رشد ویژه ای داشته است. تسلیحات هسته ای در برخی از کشورها توسعه یافته است و این موضوع یکی از مهمترین چالشهایی است که امنیت جهان را تهدید می کند.»

وی همچنین خواستار مبارزه جهانی با معضل تروریسم شد. باراک اوباما گفت: «امروز تمامی کشورهای جهان را دعوت می کنم تا در راستای یک همکاری و بحث و گفتگوی مشترک و استفاده از نیروهای متخصص اطلاعاتی بتوانیم با معضل تروریسم مبارزه کنیم، خصوصا با تروریسمی که امروز توانایی دسترسی به سلاحهای کشتار جمعی را هم دارد.»

رییس جمهوری آمریکا توافق هسته ای با ایران را موفقیت آمیز خواند و گفت ایران برای بازگشت به اقتصاد جهانی زمان نیاز دارد. وی همچنین از کشورهای ۵ بعلاوه یک خواست تلاش کنند تا توافق هسته ای با ایران بطور کامل محقق شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند

دیدار رافائل گروسی با پوتین در سوچی؛ وضعیت بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا «متزلزل» است

انرژی هسته‌ای یا تجدیدپذیر؛ کشورهای اروپا به رهبری فرانسه و آلمان دو دسته شده‌اند