Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سیاستمدار صرب از اتهامات جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت تبرئه شد

سیاستمدار صرب از اتهامات جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت تبرئه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وویسلا ششل، سیاستمدار صرب در دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل متحد از اتهامات جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت تبرئه شد. رهبر حزب مخالف رادیکال صربستان از

آگهی

وویسلا ششل، سیاستمدار صرب در دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل متحد از اتهامات جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت تبرئه شد.
رهبر حزب مخالف رادیکال صربستان از متهمان ارتکاب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در جنگ بالکان در دهه ۱۹۹۰ میلادی بود اما پس از ۱۰ سال بازداشت در زندانی در شهر لاهه، ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ به دلیل ابتلا به سرطان از حضور در جلسات دادگاه معاف شد و برای معالجه به صربستان بازگشت.
آقای ششل در جلسه روز پنجشنبه دادگاه نیز حضور نیافت و به گفته قضات او به دلیل بیماری در آخرین لحظه از حضور در دادگاه خودداری کرده است.

وی یکی از متحدان نزدیک اسلوبودان میلوشویچ، رئیس جمهوری صربستان بود و در فاصله سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ در سمت معاون نخست وزیر فعالیت داشت.

وویسلاو ششل در سال ۲۰۰۳ پس از اینکه در فوریه همان سال از طرف دادگاه جنایات جنگی برای یوگسلاوی سابق به کشتار و پاکسازی قومی کروات ها از صربستان و همچنین دخالت در جنگ های منطقه بالکان غربی متهم شد، داوطلبانه خود را تسلیم دادگاه کرد.
محاکمه رهبر رادیکال صربستان در این دادگاه ۴ سال پس از ورود وی به زندان در ۷ نوامبر ۲۰۰۷ شروع شد. آقای ششل در همان زمان تمامی اتهامات وارده را رد کرده بود.

با وجود اتهامات وارد شده علیه او، حزب رادیکال صربستان به رهبری وویسلاو ششل از محبوبیت ویژه ای برخوردار است و احتمال پیروزی کاندیداهای این حزب در انتخابات سراسری ماه آوریل نیز بسیار محتمل به نظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال گرم و ویژه از رهبر چین در صربستان

شی جین پینگ در ۲۵امین سالگرد بمباران سفارت چین در صربستان؛ بلگراد و پکن ۲۹ توافقنامه امضا می‌کنند

میلیاردر اماراتی برای همکاری با داماد ترامپ در پروژه‌ای در صربستان، املاک خود در بلاروس را می‌فروشد