فعالیتهای شرکت فولادسازی «تاتا استیل» در بریتانیا متوقف می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
فعالیتهای شرکت فولادسازی «تاتا استیل» در بریتانیا متوقف می شود

شرکت فولادسازی ، از جمله شرکتهای مطرح این بخش، فعالیتهای خود در بریتانیا را متوقف کرده و سهام خود در این کشور را واگذار می کند.

این کمپانی هندی فشار ناشی از افت بازار فولاد در دنیا و کندی روند فعالیتهای اقتصادی چین از جمله مشتریان بزرگ این صنعت را از جمله دلایل اتخاذ این تصمیم عنوان کرده است.

بدین ترتیب مجموعه عظیم تولید فولاد این شرکت در بندر تالبوت به فروش گذاشته شده و ۴ هزار نفر نیروی کار این مرکز در معرض خطر بیکاری قرار گرفته است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا احتمال دخالت دولت را رد نکرده و می گوید: «هیچ گزینه ای را رد نمی کنیم. اعتقاد ندارم که ملی کردن پاسخ مناسبی برای مشکل باشد. ما خواهان آینده ای روشن در بلند مدت برای بندر تالبوت و دیگر کارخانه های فولاد هستیم.»

جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر نیز برای جلوگیری از توقف فعالیتهای تاتا استیل در بریتانیا خواهان دخالت دولت شده است. وی در اینباره گفت: «عدم دخالت برای حفظ این کارخانه فولادسازی معادل از بین رفتن صنعت فولادسازی در بریتانیا خواهد بود.»

شرکت تاتا استیل در صنعت فولادسازی بریتانیا جمعا ۱۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. بعد از بریتانیا مهمترین فعالیتهای این شرکت در اروپا مربوط به کارخانه های آن در هلند می شود.