دادستان کل پاریس: رضا کریکت درصدد اجرای نقشه حمله تروریستی خود بوده است

دادستان کل پاریس: رضا کریکت درصدد اجرای نقشه حمله تروریستی خود بوده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادستان کل پاریس رضا کریکت را به طراحی و تلاش برای اجرای یک حمله تروریستی متهم و حکم بازداشت وی را صادر کرد. رضا کریکت ۳۴ ساله شش روز پیش در حومۀ

آگهی

دادستان کل پاریس رضا کریکت را به طراحی و تلاش برای اجرای یک حمله تروریستی متهم و حکم بازداشت وی را صادر کرد. رضا کریکت ۳۴ ساله شش روز پیش در حومۀ پایتخت فرانسه دستگیر شده بود.

دادستان کل پاریس با اشاره به اینکه وی تا این لحظه حاضر نشده به جرم خود اعتراف کند گفت شواهد یافت شده در محل اقامت وی حکایت از این دارد که رضا کریکت درصدد اجرای نقشه حمله تروریستی خود بوده است.

فرانسوا مولنس گفت: «در گاوصندوق منزل وی شش بطری اسید گلیسیرین٬ یک کیلو و ۳۰۰ گرم ماده منفجره صنعتی٬ ۵ قبضه کلاشینکف٬ یک مسلسل که احتمالا ساخت کرواسی است و یک نارنجک گاز اشک آور و مقادیر زیادی خشاب و مهمات و همچنین یک کتاب راهنما که آزمایشگاه مدرن نامگذاری شده٬ کشف و ضبط شده است.»

دادستان کل پاریس همچنین بر این باور است که رضا کریکت اواخر سال ۲۰۱۴ همراه با انیس بحری به سوریه سفر کرده است. انیس بحری یکشنبه گذشته در روتردام هلند بازداشت شد. فرانسه خواستار استرداد این تبعۀ فرانسوی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه به زنی که در قطار فریاد «الله اکبر» سر داد شلیک کرد

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شد