Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

توافق سوسیالیست ها و حزب پودموس اسپانیا برای از سر گیری مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی

توافق سوسیالیست ها و حزب پودموس اسپانیا برای از سر گیری مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران جناح چپ اسپانیا موافقت کردند که مذاکرات برای تشکیل یک دولت ائتلافی را از سر بگیرند. سوسیالیست های اسپانیا و رهبر حزب پودموس (چپ رادیکال) روز

آگهی

رهبران جناح چپ اسپانیا موافقت کردند که مذاکرات برای تشکیل یک دولت ائتلافی را از سر بگیرند. سوسیالیست های اسپانیا و رهبر حزب پودموس (چپ رادیکال) روز چهارشنبه در ملاقاتی در مادرید از عزم خود برای تشکیل دولتی که جناح راست را از قدرت کنار بزند، خبر دادند.

انتظار می رود مذاکرات هفته آینده آغاز شود. احزاب اسپانیا تنها تا چند هفته فرصت دارند با تشکیل دولت از برگزای انتخابات مجدد جلوگیری کنند.

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا در سخنانی گفت: «با نهایت احتیاط اکنون به تشکیل یک دولت جدید نزدیکتر هستیم تا برگزاری یک انتخابات تازه.»

حزب پودموس تاکید دارد که ائتلاف جناح چپ باید به کمک احزاب کوچکتر و گروههای منطقه ای حمایت شود اما سوسیالیست ها اصرار دارند که حزب لیبرال سیودادانوس بخشی از معامله برای تشکیل دولت ائتلافی باشد امری که پودموس با آن مخالف است.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودموس در سخنانی گفت: «من از حزب سیودادانوس می خواهم که بخاطر منافع عمومی مردم اسپانیا مانع ائتلاف نشود و درخواست می کنم که با ما همکاری کنند تا ماریانا راخوی و سیاست های حزب مردم را از دولت بیرون کنیم.»

مجموعه تلاش های رهبران احزاب گوناگون در صد روز گذشته و پس از انتخابات ماه دسامبر اسپانیا برای تشکیل دولت ائتلافی به شکست انجامیده است.

ائتلاف جناح چپ نیز بدون کمک احزاب دیگر قادر به کسب اکثریت پارلمانی نیست، امری که مذاکرات میان احزاب اسپانیا را دشوار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر اسپانیا: انتخابات زودهنگام در روز ۲۸ آوریل برگزار می‌شود

نخست وزیر جدید اسپانیا در مقابل پادشاه سوگند خورد

با رای عدم اعتماد پارلمان اسپانیا، ماریانو راخوی از قدرت برکنار شد