Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرماندار جورجیا قانون تبعیض آمیز علیه همجنس گراها را وتو می کند

فرماندار جورجیا قانون تبعیض آمیز علیه همجنس گراها را وتو می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات ایالت جورجیا در آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند مانع تایید و اجرای قانونی خواهند شد که به تبعیض علیه دگرباشان جنسی را در این ایالت دامن می زند

آگهی

مقامات ایالت جورجیا در آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند مانع تایید و اجرای قانونی خواهند شد که به تبعیض علیه دگرباشان جنسی را در این ایالت دامن می زند.

ناتان دیل، فرماندار این ایالت می گوید این قانون را که تحت عنوان «دفاع از آزادی مذهبی» در روز شانزدهم مارسی در کنگره تصویب شده، وتو خواهد کرد.

Good News! | BREAKING: Gov. Nathan Deal vetoes anti-gay ‘religious freedom’ bill https://t.co/Lc5pVmTakL

— Bill Cimbrelo (@Bill_Cimbrelo) 28 mars 2016

تعداد زیادی از شخصیت های حقیقی و حقوقی در طوماری خواستار ممانعت از اجرای این قانون به گفتۀ آنها تبعیض آمیز نسبت به همجنس گراها شده اند. جولین مور و آن هاتاوی، از جمله بازیگران سرشناس هالیوود هستند که در نامه ای سرگشاده از فرماندار ایالت جورجیا خواسته اند این قانون را وتو کند و برخی از موسسات مانند دیسنی لند و اینتل به موضع گیری علیه این قانون پرداخته اند.

در مقابل نهادهای مذهبی این ایالت و تعدادی از موسسات تجاری مرتبط با این نهادها خواستار اجرای این قانون شده اند.

فرماندار جورجیا به هنگام اعلام این خبر در روز دوشنبه در واکنش به نهادهای مذهبی این ایالت گفت: «برای آن دسته از جمعیت های مذهبی که با زیر سوال بردن اعتقادات من دست به توهین زدند و آن موسسات تجاری که تهدید کرده اند به همکاری با دولت جورجیا پایان خواهند داد باید بدانند که من به این توهین ها و تهدیدها پاسخی نخواهم داد.»

دیده بان حقوق بشر که یکی از مهترین حامیان حقوق همجنس گرایان در جورجیاست از این تصمیم فرماندار این ایالت استقبال کرده است.

Victory in Georgia! GovernorDeal</a> to veto anti-LGBT bill. <a href="https://twitter.com/hashtag/NoHateInMyState?src=hash">#NoHateInMyState</a> <a href="https://t.co/PeOYSGpKs9">pic.twitter.com/PeOYSGpKs9</a></p>&mdash; HumanRightsCampaign (HRC) 28 mars 2016

این قانون در صورت اجرایی شدن، به افراد این اجازه را می دهد که به دلیل عقاید مذهبی از استخدام دگرباشان جنسی یا ارائۀ خدمات به این قشر از جامعه سرباز بزنند.

همزمان در ایالت کارولینای شمالی نیز حرکت مشابهی به راه افتاده است. این قانون توسط پت کک کروری، فرماندار جمهوریخواه این ایالت تایید شده که همین امر مباحث مربوط به ضرورت تغییر نشانه های رایج برای زوج های عادی و دگرباش جنسی را در اماکن عمومی و همچنین نحوۀ استفاده از خدمات بهداشتی عمومی تحت تاثیر قرار داده است. به عنوان مثال، به موجب این قانون در این ایالت ترانس سکشوآل ها (کسانی که تغییر جنسیت داده اند) تنها در صورت ارائۀ یک گواهی پزشکی می توانند از توالت های مناسب با جنسیت جدیدشان استفاده کنند.

تایید این قانون در کارولینای جنوبی با اعتراض های زیادی همراه بوده و فعالان حقوق بشر با برگزاری تجمعاتی از فرماندار این ایالت خواسته اند این قانون را لغو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا آمریکا تصمیم گرفته است نیم میلیون جغد را بکشد؟

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد