Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنچه درباره عاملان حملات تروریستی اخیر در اروپا می دانیم

آنچه درباره عاملان حملات تروریستی اخیر در اروپا می دانیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تحقیقات گسترده دستگاه امنیتی بلژیک درباره حملات تروریستی ۲۲ مارس در بروکسل سرنخ های بسیاری را درباره هسته های گروه دولت اسلامی مشهور به داعش در اروپا

آگهی

تحقیقات گسترده دستگاه امنیتی بلژیک درباره حملات تروریستی ۲۲ مارس در بروکسل سرنخ های بسیاری را درباره هسته های گروه دولت اسلامی مشهور به داعش در اروپا به دست داده است.

در تصویری که دوربین مدار بسته فرودگاه بروکسل ضبط کرده سه مظنون دیده می شوند. دو تن از آنان خود را در این فرودگاه منفجر کرده اند. سومین مظنون که در تصویر عینک به صورت زده و کلاه بر سر دارد اما همچنان هویتش شناسایی نشده و متواری است.

گمان می رود که این مظنون بمب را در پایانه فرودگاه رها کرده و پس از عملیات انتحاری دو همدستش گریخته باشد.

ابراهیم بکراوی، تبعه بلژیک و ۲۹ ساله پیش تر به جرم ارتکاب به سرقت به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود. همچنین سال گذشته میلادی در مرز ترکیه با سوریه بازداشت و به هلند بازگردانده شد.

نجیم لشراوی، تبعه بلژیک و ۲۵ ساله در سال ۲۰۱۳ به سوریه رفته بود و از وی به عنوان سازنده جلیقه های انفجاری حملات پاریس یاد شده است.

فرد سوم اکنون از خطرناک ترین مظنونان در اروپا به شمار می رود و جستجو برای یافتن نشانی از وی ادامه دارد. پیش تر شخصی به اشتباه به جای وی بازداشت شده بود که پس از چهار روز آزاد شد.

خالد بکراوی، بمبگذار انتحاری ایستگاه مترو در بروکسل برادر ابراهیم بکراوی از عاملان انفجار در فرودگاه این شهر بود. این تبعه بلژیک، ۲۷ سال داشت و به جرم ارتکاب به سرقت به ۵ سال زندان محکوم بود. وی با هویتی جعلی توانسته بود آپارتمانی را اجاره کرده و در اختیار عاملان حملات ۱۳ نوامبر پاریس بگذارد.

تنها چهار روز پیش از این حملات در بروکسل، صلاح عبدالسلام از عاملان حملات پاریس به دست نیروهای امنیتی بلژیک در منطقه مولنبک دستگیر شد. جستجو برای دستگیری عبدالسلام بیش از چهار ماه به طول انجامید. وی ۲۶ ساله و تبعه فرانسه است. وکیل عبدالسلام گفته که موکلش از برنامه ریزی برای بمبگذاری های بروکسل بی خبر بوده است.

ابراهیم، برادر صلاح عبدالسلام ۳۱ ساله نیز که به اتهام تلاش برای پیوستن به داعش از ترکیه مسترد شده بود، ۱۳ نوامبر با سلاح گرم به سوی مردمی که در محوطه بیرونی یک رستوران بودند، یورش برد.

محمد ابرینی ۳۱ ساله تابعیت بلژیک را دارد و نامش در فهرست سیاه اشخاصی است که در سراسر اروپا تحت تعقیب هستند. او نیز از عاملان حملات تروریستی پاریس است.

رضا كريكيت، ۳۴ ساله و تبعه فرانسه دیگر مظنونی است که روز پنجشنبه توسط پلیس در حوالی پاریس بازداشت شد. وی که سابقه سرقت دارد، پیش تر با حکم غیابی دادگاهی در بلژیک به دلیل عضوگیری برای داعش محکوم شناخته شده بود.

جمال الدین والی، ۴۰ ساله و اهل الجزایز نیز روز شنبه در جنوب ایتالیا بازداشت شد. او متهم به تهیه و جعل اسناد هویت برای عاملان حملات تروریستی از جمله صلاح عبدالسلام است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظرفیت اروپا در مقابله با تروریسم از نظر یک کارشناس اسرائیلی

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

آخرین قاچاقچی عمده مواد مخدر ناپل ایتالیا در سوریه دستگیر و مسترد شد