Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو

تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین سالگرد بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به موزه باردو تونس روز دوشنبه در محل این موزه برگزار شد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به اتفاق

آگهی

نخستین سالگرد بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به موزه باردو تونس روز دوشنبه در محل این موزه برگزار شد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به اتفاق رئیس بانک جهانی و مقامات رسمی تونس از جمله رئیس جمهوری٬ نخست وزیر و کمیته چهار گانه صلح تونس که برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۵ شده اند در این مراسم حضور داشتند.

In Tunisia today, Ban Ki-moon paid tribute to victims of terrorism at Bardo Museum. Info: https://t.co/Tvea8cPIpRpic.twitter.com/1nkluhPJWk

— United Nations (@UN) March 28, 2016

سونیا مبارک، وزیر فرهنگ تونس گفت: «موزه باردو برای ما مکانی نمادین است. ما مصمم هستیم که فعالیت ها در موزه باردو و تمام موزه های تونس ادامه یابد. این روش و شیوه ما برای دفاع از فرهنگ و حق زندگی مان است.»

در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۱۵ دو مرد مسلح وارد موزه باردو تونس شدند و گردشگران حاضر در موزه را به گلوله بستند. در جریان این حمله تروریستی ۲۱ نفر کشته شدند که ۲۰ نفر آنها از گردشگران خارجی و یک نفر پلیس بود. مسئولیت حمله به موزه باردو تونس را داعش بر عهده گرفت. مقامات تونس بعد از حملات سال گذشته این موزه را بازگشایی کردند و اکنون فعالیت ها در این موزه ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟

دیده‌بان حقوق بشر تونس را به «سوءاستفاده جدی» علیه مهاجران آفریقایی محکوم کرد