تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو

تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو
نگارش از Euronews

نخستین سالگرد بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به موزه باردو تونس روز دوشنبه در محل این موزه برگزار شد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به اتفاق

نخستین سالگرد بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به موزه باردو تونس روز دوشنبه در محل این موزه برگزار شد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به اتفاق رئیس بانک جهانی و مقامات رسمی تونس از جمله رئیس جمهوری٬ نخست وزیر و کمیته چهار گانه صلح تونس که برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۵ شده اند در این مراسم حضور داشتند.

سونیا مبارک، وزیر فرهنگ تونس گفت: «موزه باردو برای ما مکانی نمادین است. ما مصمم هستیم که فعالیت ها در موزه باردو و تمام موزه های تونس ادامه یابد. این روش و شیوه ما برای دفاع از فرهنگ و حق زندگی مان است.»

در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۱۵ دو مرد مسلح وارد موزه باردو تونس شدند و گردشگران حاضر در موزه را به گلوله بستند. در جریان این حمله تروریستی ۲۱ نفر کشته شدند که ۲۰ نفر آنها از گردشگران خارجی و یک نفر پلیس بود. مسئولیت حمله به موزه باردو تونس را داعش بر عهده گرفت. مقامات تونس بعد از حملات سال گذشته این موزه را بازگشایی کردند و اکنون فعالیت ها در این موزه ادامه دارد.

مطالب مرتبط