بیم و امیدهای پناهجویان در منطقه مرزی ایدومنی

بیم و امیدهای پناهجویان در منطقه مرزی ایدومنی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منطقه مرزی ایدومنی در شمال یونان روز یکشنبه شاهد ناآرامی و اعتراض پناهجویانی بود که خواهان عبور از مرز بودند. پس از شایعه ای مبنی بر باز شدن مرزهای

آگهی

منطقه مرزی ایدومنی در شمال یونان روز یکشنبه شاهد ناآرامی و اعتراض پناهجویانی بود که خواهان عبور از مرز بودند. پس از شایعه ای مبنی بر باز شدن مرزهای مقدونیه، صدها پناهجو که تلاش می کردند با گذشتن از ریلهای راه آهن از منطقه مرزی عبور کنند با ممانعت نیروهای ویژه پلیس روبرو شدند.

Grèce: afflux des migrants à Idomeni, rumeurs d'ouverture de la frontière https://t.co/WjLCahKhwg#AFPpic.twitter.com/kVJ21Vh9YS

— Agence France-Presse (@afpfr) 27 mars 2016

کشور مقدونیه از ماه مارس مرزهای خود را به روی پناهجویانی که عازم جاده های بالکان هستند بسته است.

#Grèce > Une rumeur d'ouverture de la frontière laisse planer l'espoir à Idomeni
>> https://t.co/jQgOjxYncspic.twitter.com/zTmyhayjEs

— iTELE (@itele) 27 mars 2016

پناهجویی جوان که از شهر موصل آمده می گوید: «می خواهیم بدانیم چه کسی چنین اطلاعیه ای را پخش کرده است. اگر منبع موثق نیست، چگونه می توان جابجا شد؟ می خواهیم اینجا را ترک کنیم. اینجا ماندن مانند غرق شدن است. در زندانی بزرگ بسر می بریم. نمی دانیم چگونه می توان از آن رهایی پیدا کرد.»

مقامهای یونانی در روزهای گذشته تلاش کرده بودند تا بخشی از جمعیت پناهجویان را از منطقه مرزی ایدومنی به دیگر کمپهای این کشور انتقال دهند. بسیاری از این افراد بیم آن دارند که دولت یونان قصد بازگرداندن آنها را به ترکیه داشته باشد.

بنا به آمار رسمی، در این ناحیه بیش از ۱۱ هزار نفر پشت مرزهای مقدونیه گرد آمده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها