کری در واکنش به انفجارهای بروکسل: مرعوب نخواهیم شد

کری در واکنش به انفجارهای بروکسل: مرعوب نخواهیم شد
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در یک سفر کوتاه ۵ ساعته برای اعلام همدردی کشورش با مردم بلژیک وارد بروکسل شد. وی در این سفر با شارل میشل، نخست

آگهی

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در یک سفر کوتاه ۵ ساعته برای اعلام همدردی کشورش با مردم بلژیک وارد بروکسل شد. وی در این سفر با شارل میشل، نخست وزیر بلژیک دیدار و درباره حملات اخیر بروکسل گفتگو کرد.

او در سخنان گفت که حوادث بروکسل لزوم پایان دادن به افراطی گری داعش را دوچندان می کند. آقای کری افزود: «ما مرعوب نخواهیم شد و عقب نخواهیم نشست. با عزم و قدرت بیشتر بازخواهیم گشت و تا از بین بردن اعتقادات واهی و پوچ و بزدلانه از چهره زمین از پای نخواهیم نشست.»

نخست وزیر بلژیک نیز گفت: «من، به نام دولت (بلژیک) مراتب همدری خود را با قربانیان آمریکایی حوادث غم انگیز اخیر اعلام می کنم.» وی سپس خطاب به آقای کری گفت: «حضور شما در بروکسل تنها چند روز پس از حملات نشان بارز دوستی آمریکا و بلژیک است.»

در انفجارهای روز سه شنبه بروکسل دوازده شهروند آمریکایی زخمی شدند. وزیر خارجه آمریکا در جریان این سفر همچنین با ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا نیز دیدار کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

حمله با چاقو به پلیس در بروکسل؛ دست‌کم یک مامور بلژیکی کشته شد

اردن و اسرائيل توافقنامه تبادل انرژی خورشیدی و آب شیرین امضا کردند