Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مصر می گوید یک گروه گانگستری دانشجوی ایتالیایی را کشته است

مصر می گوید یک گروه گانگستری دانشجوی ایتالیایی را کشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت کشور مصر با انتشار تصاویری از گذرنامه و اوراق هویتی جولیو رجینی اعلام کرد عاملان قتل این دانشجوی ایتالیایی را شناسایی کرده است. بنا بر اعلام

آگهی

وزارت کشور مصر با انتشار تصاویری از گذرنامه و اوراق هویتی جولیو رجینی اعلام کرد عاملان قتل این دانشجوی ایتالیایی را شناسایی کرده است. بنا بر اعلام مقامات مصری یک گروه گانگستری که در لباس پلیس از گردشگران خارجی اخاذی می کرده، این فرد را پس از شکنجه به قتل رسانده است.

این دانشجوی دکترا اواخر ژانویه گذشته در قاهره ناپدید شد و جسد او در حالیکه آثار شکنجه بر روی آن دیده می شد، یک هفته بعد در بزرگراهی در حومه قاهره پیدا شد. از آن زمان سناریوهای متفاوتی در مورد هویت واقعی مقتول، هدفش از سفر به قاهره و چرایی کشته شدن او مطرح شد و بر روابط ایتالیا و مصر سایه افکند. برخی از منابع حتی احتمال شکنجه شدن او از سوی پلیس مصر را هم مطرح کردند.

اعضای این گروه گانگستری در تبادل آتش با نیروهای پلیس کشته شده اند و بنابراین باید پرونده را حداقل از جانب طرف مصری قائله یافته تلقی کرد با این حال همانطور که خبرنگار ما به آن اشاره می کند، موضع طرف ایتالیایی همچنان در پرده ای از ابهام قرار دارد. هر چند رُم پیش تر خواستار تحقیقات مستقل کارشناسان ایتالیایی در این مورد شده بود.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره در پایان گزارش ارسالی خود در این باره می گوید: «پس از گذشت بیش از پنجاه روز از این حادثه که موجب اختلاف بین مصر و ایتالیا شده، ابعاد گسترده تری از ماجرا روشن شد. بعد از اعلام وزارت کشور مصر مبنی بر کشف اوراق هویتی مقتول در آپارتمانی که اعضای یک گروه گانگستری در آن اقامت داشتند، سفارت ایتالیا در قاهره همچنان با ادامه سیاست سکوت از اظهارنظر در این باره خودداری می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد

ژنرال بدنام ایتالیایی از سوی سالوینی نامزد اصلی برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا معرفی شد