Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چانه زنی مسکو و واشنگتن بر سر روند گذار سیاسی در سوریه

چانه زنی مسکو و واشنگتن بر سر روند گذار سیاسی در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که به فاصله نزدیکی از خروج بخشی از نیروهای روسیه از سوریه به مسکو سفر کرده، پس از دیدار با ولادیمیر پوتین و سرگئی

آگهی

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که به فاصله نزدیکی از خروج بخشی از نیروهای روسیه از سوریه به مسکو سفر کرده، پس از دیدار با ولادیمیر پوتین و سرگئی لاوروف، رییس جمهور و وزیر خارجه روسیه تاکید کرد واشنگتن و مسکو در مورد تسریع در پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای آینده سوریه اتفاق نظر دارند.

در این دیدار چهار ساعته واشنگتن و مسکو توافق کردند با استفاده از نفوذ خود، دمشق و اپوزیسیون سوریه را به لزوم برقراری «مذاکرات مستقیم» مجاب کنند.

در همین حال استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح در سوریه بحران زده را دور از دسترس نمی داند.

سازمان ملل امیدوار است به زودی برای بحران پنج ساله سوریه، راه حلی سیاسی پیدا شود؛ بحرانی که بیش از ۲۷۰ هزار نفر قربانی گرفته و صدها هزار نفر را آواره کرده است.

با اینکه آینده بشار اسد در بسته پیشنهادی سازمان ملل به دمشق شفاف نیست ولی آقای دی میستورا خوشبین است مذاکرات پیش از انتخابات پارلمانی ۱۳ آوریل سوریه از سر گرفته شود.

آقای دی میستورا در مورد وضعیت فعلی حاکم بر سوریه گفت: «اول از همه احساسم این است که تلاش های دو هفته گذشته ما مثمر ثمر بوده اند و شاهد نقض گسترده آتش بس و بوجود آمدن یک وضعیت دراماتیک نبودیم. یک کاغذ و سند بالقوه که هیچکدام از طرفین درگیر، اصل آنرا زیر سئوال نبردند و این بدین معناست که در دور بعدی مذاکرات اصولی را که درباره آن توافق وجود دارد کنار می گذاریم و توجهمان را به روند سیاسی معطوف می کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه پاریس حکم جلب بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را تایید کرد

قالیباف بار دیگر رئیس مجلس شد؛ دمای هوا در پاکستان به ۵۲ درجه سانتیگراد رسید

وقوع یکی از بدترین درگیری‌های خشونت‌‌آمیز در کرانه باختری در پی پیدا شدن جسد یک نوجوان اسرائیلی