Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«دست کم ۴۰۰ عضو خارجی داعش برای عملیات در اروپا آموزش دیده اند»

«دست کم ۴۰۰ عضو خارجی داعش برای عملیات در اروپا آموزش دیده اند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از تربیت یک نیروی متخصص متشکل از دست کم ۴۰۰ عضو خارجی داعش برای انجام عملیات انفجاری در اروپا خبر داده است. خبرگزاری

آگهی

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از تربیت یک نیروی متخصص متشکل از دست کم ۴۰۰ عضو خارجی داعش برای انجام عملیات انفجاری در اروپا خبر داده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس همچنین در گزارش خود به نقل از سرویس های امنیتی اروپایی و آمریکایی و یک نمایندۀ مجلس فرانسه از وجود اردوگاههایی در سوریه و عراق خبر داده است که اتباع خارجی عضو داعش برای انجام عملیات انتحاری در کشورهای اروپایی در آنجا آموزش می بینند.

دیدیه لوروآ، پژوهشگر آکادمی نظامی سلطنتی بلژیک تهدید داعش در اروپا را روز افزون می داند و در این باره می گوید:«در موقعیت کنونی در سطح بین المللی، یک ائتلاف وجود دارد که مواضع دولت اسلامی را در عراق و سوریه بمباران می کند، امری که به طور غیرمستقیم باعث پویایی پدیدۀ پیوستن جنگجویان خارجی به داعش می شود. فکر می کنم که ما هنوز در برهه ای از زمان هستیم که باید به شدت در رابطه با این نوع از تهدیدات محتاط باشیم.»

در این گزارش به نقل از مقامات امنیتی تاکید شده است که این افراد در اروپا به عنوان سلول های خفته در انتظار زمان مناسب برای عملیات انفجاری و تروریستی آنهم در مکان هایی هستند که بیشترین تلفات را برجای بگذارد.

آسوشیتدپرس با اشاره به نقش کلیدی صلاح عبدالسلام، یکی از سازمان دهندگان انفجارهای پاریس در این گزارش می گوید او پس از حملات پاریس و چند ماه فرار دوباره به محلۀ مولنبک یعنی محله ای که به عنوان بهشت اسلامگرا شناخته می شود بازگشت تا حملات دیگری را در بلژِیک سازماندهی کند.

ناتالی گوله، سناتور فرانسوی و رئیس کمیسیون شناسایی شبکۀ اعضای داعش در این باره به این خبرگزاری با اشاره به انفجارهای بروکسل بلافاصله بعد از دستگیری صلاح عبدالسلام گفته است: «دو انفجار همزمان دقیقا همانطور که در حملات پاریس برنامه ریزی شده بود. صلاح عبدالسلام بعد از انفجارهای پاریس نه تنها توانسته بود مدت زیادی از نظرها مخفی بماند بلکه دو انفجار دیگر را درست مثل حملات پاریس هماهنگ کرد و بعد دستگیر شد. از همان موقع آنها [همدستانش] می دانستند که ممکن است او حرف بزند، خب اگر او حرف بزند چه اتفاقی می افتد؟ آنها با این انفجارها نشان دادند که هیچ تغییری پیش نمی آید و آنها برنامه هایشان را ادامه می دهند.»

بر اساس گزارشات سرویس های اطلاعاتی کشورهای اروپایی در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ تبعۀ اروپایی به داعش در سوریه و عراق پیوسته اند. اکثر اسلامگراهایی که به داعش پیوسته اند و در اروپا اقدام به حملات تروریستی نظیر پاریس یا بروکسل کرده اند برای سرویس های اطلاعاتی اروپایی شناخته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران و تروریست ‌خواندن سپاه شد

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد