حمل و نقل نیمه جان بروکسل در آستانه عید پاک

حمل و نقل نیمه جان بروکسل در آستانه عید پاک
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از انفجارها در فرودگاه و یک ایستگاه متروی شهر بروکسل، تدابیر شدید امنیتی در این شهر برقرار است. ایستگاههای قطار بروکسل از صبح روز چهارشنبه

یک روز پس از انفجارها در فرودگاه و یک ایستگاه متروی شهر بروکسل، تدابیر شدید امنیتی در این شهر برقرار است.

آگهی

ایستگاههای قطار بروکسل از صبح روز چهارشنبه به روی مسافران باز شده، اما نیروهای مسلح در همه جا حضور دارند و تمام کسانی که به ایستگاه وارد یا از آن خارج می شوند، به طور کامل بازرسی می شوند.

یکی از مسافران درباره افزایش تدابیر امنیتی می گوید: «من فکر می کنم خوب است. من احساس امنیت بیشتری نسبت به روز گذشته دارم.»

یک دختر جوان می گوید: «این قابل توجه است، شاید کمی بیش از اندازه باشد، اما هنوز قابل درک است.»

این مسافر در جواب به سوال خبرنگار که می پرسد آیا باعث می شود که او احساس امنیت بیشتری کند؟ می گوید: «امنیت بیشتر؟ نمی توانم بگویم اینطور است.»

روز چهارشنبه همچنان بسیاری از متروهای شهر بروکسل بسته است و اتوبوسها جایگزین سیستم حمل و نقل مترو شده اند. ایستگاههای قابل استفاده نیز تنها تا ساعت هفت عصر باز هستند.

فرودگاه بروکسل نیز اعلام کرده است که روز پنجشنبه و جمعه، ۲۴ و ۲۵ مارس همچنان به روی پروازهای مسافربری بسته خواهد بود.

در آستانه تعطیلات عید پاک در اروپا، بلژیک امیدوار بود صنعت گردشگری بروکسل که تحت تاثیر حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس و اعلام پنج روز وضعیت فوق العاده امنیتی وضعیت خوبی ندارد، دوباره جان بگیرد.

اکنون پس از انفجارهای روز سه شنبه، معلوم نیست کسانی که قصد گذراندن تعطیلات خود در بروکسل را داشته اند همچنان مایل به سفر به این شهر باشند. هرچند رودولف فان وییربرگ، سخنگوی انجمن هتل بروکسل اعلام کرده است: «هتلهای بروکسل به فراهم کردن اتاق رایگان برای کسانی که تحت تاثیر حملات تروریستی قرار گرفته اند، ادامه می دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به پلیس در بروکسل؛ دست‌کم یک مامور بلژیکی کشته شد

کشتی سوخته حمل خودرو به بندر هلند رسید

مقصد محموله‌های طلای روسیه کجاست؛ مسکو چگونه تحریم‌های غرب را دور می‌زند؟