نگرانی از حملۀ تروریستی به نیروگاههای اتمی در بلژیک

نگرانی از حملۀ تروریستی به نیروگاههای اتمی در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجارهای روز سه شنبه در بروکسل که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته، نگرانی از حملات احتمالی تروریست های سلفی را به نیروگاههای اتمی در بلژیک افزایش

آگهی

انفجارهای روز سه شنبه در بروکسل که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته، نگرانی از حملات احتمالی تروریست های سلفی را به نیروگاههای اتمی در بلژیک افزایش داده است.

دولت بلژیک درجۀ ضریب امنیتی را به چهار یعنی بالاترین سطح خود در این کشور افزایش داده و در اطراف نیروگاههای «تیانژ» و «دوئل» نیز نیروهای ارتش را مستقر کرده است. به گزارش منابع خبری بلژیک، تمامی اتومبیل هایی که به محدودۀ این نیروگاهها وارد می شوند، به شدت تحت کنترل و بازرسی قرار می گیرند.

روز سه شنبه، ۲۲ مارس و در پی انفجارهای فرودگاه و متروی بروکسل تمامی کارکنان این دو نیروگاه بجز متخصصانی که حضور آنها برای فعالیت نیروگاه ضروری بوده است، این دو نیروگاه را ترک کرده بودند.

در حال حاضر نیروگاههای تیانژ و دوئل که با هفت راکتور به تولید برق این کشور می پردازند به فعالیت روزانۀ خود تحت تدابیر شدید امنیتی ادامه می دهند.

در سطح شهر بروکسل نیز به توصیۀ دولت تعداد زیادی از موسسات و ادارات از کارکنان خود خواسته اند در خانه بمانند و از خانه کار کنند. مدارس نیز محافظت می شوند و دانش آموزان در حیاط مدرسه حضور ندارند و در کلاس ها می مانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروسی با ابراز نگرانی از حمله احتمالی اسرائیل: بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران از سر گرفته می‌شود

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست