فرودگاه بروکسل چهارشنبه هم تعطیل می ماند

فرودگاه بروکسل چهارشنبه هم تعطیل می ماند
نگارش از Euronews

به گفته مقام های رسمی بلژیک، فرودگاه بروکسل روز چهارشنبه نیز بسته خواهد ماند. در حال حاضر تمامی پروازهای این فرودگاه لغو شده و اجازه ورود هیچ

به گفته مقام های رسمی بلژیک، فرودگاه بروکسل روز چهارشنبه نیز بسته خواهد ماند. در حال حاضر تمامی پروازهای این فرودگاه لغو شده و اجازه ورود هیچ هواپیمایی نیز داده نمی شود.

بمب گذاری های روز سه شنبه در فرودگاه بین المللی بروکسل، پایتخت بلژیک دست کم ۱۴ کشته و ۹۶ مجروح برجا گذاشت.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت انفجارهای امروز بروکسل را به عهده گرفته اما هنوز بیانیه رسمی منتشر نکرده است. به گزارش رویترز، پلیس موفق شده بمب سومی را در فرودگاه خنثی کند.

همزمان پلیس بلژیک تصاویر سه فرد را منتشر کرده که مظنون به این بمب گذاری ها در فرودگاه بروکسل بوده اند. به نظر می رسد دو تن از این افراد کشته شده باشند و به گفته رسانه های بلژیک یکی از آنها که در تصویر کلاه بر سر دارد، موفق شده از محل بگریزد.

پلیس همچنین از کشف یک کمربند انتحاری منفجر نشده و یک کلاشنیکوف در یکی از سالن های فرودگاه خبر داد. کلاشنیکوف کشف شده شبیه سلاح های به کار گرفته شده در حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس است. مقام های امنیتی بلژیک معتقدند که یکی از انفجارها توسط یک چمدان بمب گذاری شده صورت گرفته است.

شاهدان عینی می گویند، پیش از انفجارها صدای فردی را شنیده اند که به زبان عربی شعار می داده است. همچنین شواهد از شکسته شدن شیشه ها و نیز برخاستن دود از ساختمان فرودگاه حکایت دارد. یکی از انفجارها در طبقه سوم فرودگاه و در نزدیکی خروجی پروازهای آمریکایی صورت گرفته است. هنوز هویت کامل قربانیان و مجروحان اعلام نشده اما گفته می شود، ۲ تن از مجروحان در بمب گذاری های فرودگاه، شهروندان ایالات متحده آمریکا بوده اند.

مطالب مرتبط