برنارد کازنف: صلاح عبدالسلام در یک دادگاه فرانسوی محاکمه می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برنارد کازنف: صلاح عبدالسلام در یک دادگاه فرانسوی محاکمه می شود

یکروز پس از عملیات پلیس بلژیک در محله مولنبک که منجر به دستگیری تنها مظنون فراری حملات خونبار پاریس شد، شورای دفاعی فرانسه در کاخ الیزه به ریاست فرانسوا اولاند تشکیل جلسه داد.

برنارد کازنو وزیر کشور فرانسه روز شنبه پس از شرکت در نشست شورای دفاعی این کشور در کاخ الیزه به خبرنگاران گفت: «صلاح عبدالسلام در حال حاضر به همراه چهار نفر دیگر در بازداشت قرار دارد و بایست در یک محکمه فرانسوی پاسخگوی اقدامات خود باشد. دستگیری او ضربه ای مهلک به بدنه تشکیلات گروه تروریستی داعش در اروپاست. ما بی هیچ وقفه به مقابله با تروریسم ادامه می دهیم و پیروز خواهیم شد.»

همزمان شارل میشل نخست وزیر بلژیک نیز اعضای شورای ملی امنیت این کشور را به نشستی ویژه فراخواند. او در پایان نشست روز شنبه از تقویت تدابیر امنیتی در این کشور خبر داد: «مبارزه هنوز تمام نشده است. نبرد برای حفظ امنیت و مقابله با هر نوع افراطگرایی و تروریسم همچنان ادامه خواهد داشت. ما بیش از گذشته، توان و ظرفیت های خود را در این راه تقویت خواهیم کرد.»

کارشناسان و مسئولان امنیتی در اروپا امیدوارند با تخلیه اطلاعاتی مظنون و طراح اصلی حملات پاریس بتوانند شبکه های مخفی تروریستی در این قاره را شناسایی و منهدم کنند.