Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

از آبهای ترکیه تا ریو؛ دختر نوجوان سوری که سودای شرکت در المپیک دارد

از آبهای ترکیه تا ریو؛ دختر نوجوان سوری که سودای شرکت در المپیک دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یسری ماردین دختر نوجوان سوری که همچون دیگر پناهجویان گریخته از جنگ و خونریزی، از راه یونان و بالکان به اروپا رسیده و اکنون در برلین پناه گرفته، اکنون

آگهی

یسری ماردین دختر نوجوان سوری که همچون دیگر پناهجویان گریخته از جنگ و خونریزی، از راه یونان و بالکان به اروپا رسیده و اکنون در برلین پناه گرفته، اکنون خود را برای شرکت در مسابقات شنای المپیک تابستانی ریو آماده می کند.

او که هجده سال دارد یکی از ۴۳ فردی است که کمیته بین المللی المپیک آنها را دارای پتانسیل شرکت در بازیهای ریو تشخیص داده و اکنون مراحل تمرین برای کسب مجوز در این رقابتها را پشت سر می گذارند.

یسری ماردین در باره سفر پرماجرای خود می گوید: «خانه ما ویران شد و همه چیز را از دست دادیم. چاره ای جز فرار نداشتیم. فکر می کنم در اروپا اغلب افراد به بهترین شکل از پناهجویان استقبال می کنند.»

یسری که بخشی از مسیر گذر از ترکیه به یونان را شنا کرده و به دیگر پناهجویانی که شنا بلد نبودند نیز در این راه کمک کرده، هر سختی را مقدمه رسیدن به موفقیت می داند. او می گوید سخت تمرین می کند تا شانس حضور در المپیک را از دست ندهد: «پیام من این است که وقوع مشکل یا حادثه و یا هر دلیل دیگر نباید هیچکس را متوقف کند. به نظرم برای هر فردی، شکست مقدمه پیروزی است.»

پناهجویان امسال قرار است برای نخستین بار در قالب یک تیم پنج تا ده نفره در کنار دیگر کشورهای حاضر در المپیک ریو در این بازیها شرکت کنند. تیم پناهجویان در مراسم افتتاحیه با پرچم المپیک رژه خواهد رفت و به همراه یازده هزار ورزشکار دیگر در دهکده المپیک مستقر خواهد شد.

بیش از یک میلیون پناهجو که اغلب آنها را اتباع سوریه تشکیل می دهند طی دوازده ماه گذشته خود را طریق ترکیه و یونان به اروپای مرکزی رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

جام ملت‌های آسیا؛ تیم ملی ایران با پیروزی مقابل سوریه به مرحله بعد صعود کرد

بازی‌های المپیک زمستانی پکن با صدر نشینی نروژ در جدول مدال‌ها پایان یافت