Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

اصلاح سر و صورت آی وی وی در اردوگاه مهاجران
«آی وی وی» هنرمند چینی ۱۷ ماه مارس در یک کمپ مهاجران و پناهجویان واقع در ایدومنی یونان در مرز مقدونیه حاضر شد و وقت خود را در میان آن گذراند و به اصلاح سر و صورت پرداخت. آقای آی گفت:«به اصلاح نیاز داشتم که البته نمادین بود. بدین معنا که موهایم را در این سرزمین جا می گذارم و دیگر هیچوقت به من باز نخواهند گشت.» «آی وی وی» هنرمند و فعال سیاسی- اجتماعی از منتقدان نقض حقوق بشر در چین است و در سال ۲۰۱۱ مدتی در حبس خانگی بود.

بوگاتا یا بوگوتو؟
مردم محلی در روستای بوگاتا (Bogata) واقع در رومانی برای استقبال از خواننده رپ آمریکایی سنوپ داگ آماده شدند. این آمادگی وقتی شکل گرفت که آقای داگ در شبکه های اجتماعی به جای بوگوتا در کلمبیا که مقصد واقعی وی بود، به اشتباه بوگاتا را به کار برد که روستایی است با جمعیت ۲۰۱۹ نفر در رومانی.

Representing Bogata, Mureș, Romania! Aiiight! SnoopDogg</a> <a href="https://t.co/aTAxAYfIOD">pic.twitter.com/aTAxAYfIOD</a></p>&mdash; Sergiu Floroaia (sergiufloroaia) March 14, 2016

دیدار دو خواهر کُرد پس از ۲۸ سال
چیرو و چییا دو خواهر کردی بودند که بدنبال حمله شیمیایی ارتش صدام حسین به حلبچه در ۱۶ ماه مارس ۱۹۸۸ میلادی از همدیگر جدا شدند. یکی از آنها از ایران سر در آورد و دیگری در عراق ماندگار شد. آن دو سرانجام پس از ۲۸ سال همدیگر را به آغوش کشیدند.
در هفت سال اخیر چییا، سومین فرد بزرگ شده در ایران است که به عزیز خود در آن سوی مرز می پیوندد.

فرود خلبانان زن در عربستان سعودی
اگر رانندگی زنان در عربستان ممنوع است این بدین معنا نیست که زنان نمی توانند از آسمان و با هواپیما در این کشور فرود بیایند! ممنوعیت رانندگی در عربستان که البته روحانیان آن را اعمال می کنند نه قانون، باعث نشد که سه خلبان زن بوئینگ ۷۸۷ هواپیمایی برونئی در جده عربستان فرود نیایند.

Une photo publiée par Royal Brunei Airlines (@royalbruneiair) le 22 Févr. 2016 à 19h14 PST

سگی که در دریا گم شد و خود را نجات داد
سگی که پنج هفته پیش در آب های کالیفرنیا و از یک قایق ماهیگیری ناپدید شد در یک جزیره متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده پیدا شد. سخنگوی پایگاه آموزشی نیروی دریایی در سن کلمنته آیلند واقع در آب های سن دیگو گفت که این سگ ظاهراً ۲ مایل (۳.۲ کیلومتر) شنا کرده و خود را به این جزیره رسانده است. نیروی دریایی آمریکا سگ شناگر را به صاحبش خواهد رساند.

MT FoxNews</a>: <a href="https://twitter.com/hashtag/USNavy?src=hash">#USNavy</a> staffers find <a href="https://twitter.com/hashtag/California?src=hash">#California</a> dog believed lost at sea for 5 weeks - <a href="https://t.co/II9kog75lw">https://t.co/II9kog75lw</a> <a href="https://t.co/hWPPcIvBLQ">pic.twitter.com/hWPPcIvBLQ</a></p>&mdash; U.S. Navy (USNavy) March 17, 2016

آزمایش مهاجرستیزی در مجارستان با اسکناس دو یورو
اغلب مجارها حتی اگر مهاجران پول مفت هم به آنها بدهند نگاهی به آنها نمی اندازند. یک سازمان غیردولتی بنام منهلی آلاپیتوانی در مجارستان از مهاجری خواست تا اسکناسی معادل تقریبا دو یورو را در دست گیرد و به هر کسی که مایل بود آن را هدیه کند. اکثر مجارها، حدود ۶۰.۲ درصد آنها، توقف هم نکردند یا حتی نگاهی هم به این مهاجر نیانداختند. حدود ۳۰.۴ درصد رهگذران اما پول مفت را با بیان این که مهاجران و پناهجویان به آن نیاز دارند، رد کردند.

زن دونده هشتاد ساله مجاری
با تاماسنه لوکی، زن هشتاد ساله مجارستانی دونده آشنا شوید. او همانند یک ورزشکار واقعی می دود. ویدئوی او ۲۸۹ هزار بار که در مجارستانی در نوع خود رکورد محسوب می شود تماشا شده است. خانم لوکی در ماه مارس امسال در مسابقات قهرمانی شهروندان ارشد مجارستان که مسابقاتی در سطح ملی است شرکت کرد، ۶۰ متر را در ۱۲.۷۷ و ۲۰۰ متر در ۵۰.۶۲ ثانیه دوید.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> A március 4.-én a Szenior Atlétika Országos bajnokságon a legnagyobb tapsot a W80-as kategóriában rajthoz álló induló Lóki Tamásné kapta! A 200m-es futás alatt amerre elhaladt megállt az élet és hatalmas tapsvihar kísérte a célba!

Posted by Streamsport on Monday, March 7, 2016

فرار بزرگ دو زندانی
دو زندانی «فرار بزرگ» خود را داشتند. این دو زندانی با طنابی که از هلی کوپتری آویزان بود بالا رفتند و از زندان سنت ژروم ایالت کبک کانادا گریختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا به رغم هشدار شدید مسکو چهار رسانه روسی را تحریم کرد

دولت اسرائیل به ممنوعیت فعالیت شبکه «الجزیره» و تعطیلی دفاتر آن رای داد

انتخابات محلی ترکیه؛ زورآزمایی سیاسی اردوغان با امام‌اوغلو و حزب رفاه نوین