اخراج پژوهشگر بریتانیایی از ترکیه به اتهام حمایت از تروریسم

اخراج پژوهشگر بریتانیایی از ترکیه به اتهام حمایت از تروریسم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کریس استیونسن، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه استانبول روز چهارشنبه به اتهام حمایت از تروریسم مجبور به ترک ترکیه شد. وی که بریتانیایی تبار است در ۲۵

کریس استیونسن، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه استانبول روز چهارشنبه به اتهام حمایت از تروریسم مجبور به ترک ترکیه شد. وی که بریتانیایی تبار است در ۲۵ سال گذشته در ترکیه زندگی کرده است.

آگهی

دستگیری و اخراج وی در حالی صورت می گیرد که رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه بتازگی خواستار تشدید مبارزه با تروریسم و حامیان آنها شده است.

به گفته کریس استیونسن، ترک اجباری ترکیه پس از آن صورت گرفت که مقامهای امنیتی این کشور دعوتنامه نوروزی حزب دموکراتیک خلقها به زبانهای فارسی و کردی را در وسایل شخصی او یافتند. خبرگزاری ترکیه ای آنادولو گزارش کرد که آقای استیونسن پیامها و عکسهایی داشته که هدف از آنها تبلیغ برای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) بوده است.

او هنگام خروج از دادگاه در اینباره گفت: «این یک دعوتنامه نوروزی از سوی شعبه حزب دموکراتیک خلق ها در استانبول بود. همین. آنها از من سوالهایی پرسیدند از قبیل اینکه آیا این اعلامیه یک سازمان تروریستی است یا نه. به آنها گفتم که چنین چیزی نیست و من از تروریسم حمایت نمی کنم. خواهان صلح بوده ام و برای آن اقدام می کنم.»

آقای استیونسن از جمله امضا کنندگان بیانیه انتقاد آمیزی بود که عملیات نظامی ارتش ترکیه در مناطق کردنشین را محکوم می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن