ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت کننده در عملیات سوریه تقدیر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت کننده در عملیات سوریه تقدیر کرد

ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه از نظامیان کشورش که در عملیات سوریه شرکت داشتند تقدیر و تشکر کرد. آقای پوتین در مراسم اعطای مدال به خلبانان این عملیات گفت که روسیه به ارتش و نظامیان خود افتخار می کند.

رئیس جمهوری روسیه با تایید کشته شدن پنج نظامی روس در جریان مداخله در سوریه٬ آنها را قهرمانان و رزمندگان فداکاری خواند که تا آخرین لحظه به وظیفه خود پایبند بودند. او با نام بردن از این نظامیان٬ خطاب به خانواده هایشان گفت: «مرگ این خلبانان ضایعه جبران ناپذیری است. آنچه رخ داده را اندوه شخصی می دانم و به همین دلیل نام شوهران، پدران و پسران شما را ذکر کردم.»

این مراسم با حضور مقامهای کشوری و لشکری روسیه برگزار شد. ولادیمیر پوتین از عقب نشینی نیروهای نظامی روس بعنوان فرصتی برای برقراری صلح در منطقه نام برد و درعین حال تاکید کرد که در صورت نیاز٬ کشورش می تواند در عرض چند ساعت بار دیگر در سوریه حضور نظامی داشته باشد. او گفت: «همه شرکای ما می دانند که سامانه دفاع هوایی ما در برابر هر آنچه تهدید علیه ما تلقی شود بکار خواهد افتاد.»

اولین گروه از خلبانان روس روز سه شنبه خاک سوریه را ترک و به روسیه بازگشت، یک روز پس از آنکه ولادیمیر پوتین فرمان تخلیه بخش عمده ای از نیروهای نظامی این کشور از خاک سوریه را صادر کرد و خواستار تقویت نقش مسکو در روند صلح و پایان دادن به درگیریها در سوریه شد.