ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت کننده در عملیات سوریه تقدیر کرد

ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت کننده در عملیات سوریه تقدیر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه از نظامیان کشورش که در عملیات سوریه شرکت داشتند تقدیر و تشکر کرد. آقای پوتین در مراسم اعطای مدال به خلبانان این

آگهی

ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه از نظامیان کشورش که در عملیات سوریه شرکت داشتند تقدیر و تشکر کرد. آقای پوتین در مراسم اعطای مدال به خلبانان این عملیات گفت که روسیه به ارتش و نظامیان خود افتخار می کند.

رئیس جمهوری روسیه با تایید کشته شدن پنج نظامی روس در جریان مداخله در سوریه٬ آنها را قهرمانان و رزمندگان فداکاری خواند که تا آخرین لحظه به وظیفه خود پایبند بودند. او با نام بردن از این نظامیان٬ خطاب به خانواده هایشان گفت: «مرگ این خلبانان ضایعه جبران ناپذیری است. آنچه رخ داده را اندوه شخصی می دانم و به همین دلیل نام شوهران، پدران و پسران شما را ذکر کردم.»

این مراسم با حضور مقامهای کشوری و لشکری روسیه برگزار شد. ولادیمیر پوتین از عقب نشینی نیروهای نظامی روس بعنوان فرصتی برای برقراری صلح در منطقه نام برد و درعین حال تاکید کرد که در صورت نیاز٬ کشورش می تواند در عرض چند ساعت بار دیگر در سوریه حضور نظامی داشته باشد. او گفت: «همه شرکای ما می دانند که سامانه دفاع هوایی ما در برابر هر آنچه تهدید علیه ما تلقی شود بکار خواهد افتاد.»

اولین گروه از خلبانان روس روز سه شنبه خاک سوریه را ترک و به روسیه بازگشت، یک روز پس از آنکه ولادیمیر پوتین فرمان تخلیه بخش عمده ای از نیروهای نظامی این کشور از خاک سوریه را صادر کرد و خواستار تقویت نقش مسکو در روند صلح و پایان دادن به درگیریها در سوریه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«چرا پوتین الان ناوالنی را کشت؟» منتقد کرملین از توافق نافرجام تبادل زندانیان بین مسکو و غرب گفت

رمضان قدیروف، «عامل نفوذ روسیه» در میان مسلمان؛ پوتین چگونه رهبر چچنی‌ها را به جان غرب انداخت؟

چگونه «ناوگان‌ ارواح» درآمدزایی مستمر روسیه را تسهیل می‌کنند و خطرات آن برای اروپا چیست؟