کلینتون و ترامپ در سه شنبه بزرگ مسیر نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را هموار کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کلینتون و ترامپ در سه شنبه بزرگ مسیر نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را هموار کردند

در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دومین سه شنبه بزرگ٬ هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه با پیروزی بر رقبا توانستند مسیر کسب نامزدی حزب خود را برای انتخابات نهایی هموار کنند.

هیلاری کلینتون در رقابتهای درون حزبی با پیروزی در ایالت ایلینوی، اوهایو، کارولینای شمالی و فلوریدا فاصلۀ خود از برنی ساندرز، دیگر نامزد دموکرات را بیشتر از گذشته کرد. دونالد ترامپ هم در سه ایالت فلوریدا، ایلینوی٬ کارولینای شمالی بر رقبا پیروز شد اما در اوهایو٬ از جان کیسیک، سناتور این ایالت شکست خورد.

رقابتهای سه شنبه بزرگ در پنج ایالت (میسوری، ایلینوی، اوهایو، کارولینای شمالی و فلوریدا) در جریان بود . سناتور مارکو روبیو پس از تحمل شکست در برابر ترامپ در فلوریدا از ادامه رقابت ها کنار کشید.

اما شهروندان نیورورک در مورد آینده رقابتها چه فکر می کنند؟

یکی از آنها گفت: «پیروز انتخابات قطعا دونالد ترامپ است. او در قلبها نفوذ می کند و خوب بازی می کند. او برای بردن آمده و برای به دست آوردن آراء حرفهای درستی می زند.»

دیگری افزود: «من به ترامپ رای نمی دهم. حتی اگر آخرین گزینه هم باشد به او رای نمی دهم. اما به هیلاری چرا. او گزینه خوبی است. بهترین است.»

و شهروند دیگرگفت: «هیلاری کلینتون احتمالا بهترین گزینه در حزب دموکرات باشد. جمهوریخواهان در درون خود دچار شکاف شده اند و متاسفم برای آنها. هنوز مجاب نشده ام که ترامپ انتخابات را ببرد. فکر می کنم بسیاری از مردم متوجه این موضوع بشوند.»

رقابتهای درون حزبی جمهوریخواهان و دموکراتها همچنان ادامه دارد و دونالد ترامپ با تد کروز و جان کسیگ رقابت خواهد کرد و هیلاری کلینتون هم با برنی ساندرز.