Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کلینتون و ترامپ در سه شنبه بزرگ مسیر نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را هموار کردند

کلینتون و ترامپ در سه شنبه بزرگ مسیر نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را هموار کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دومین سه شنبه بزرگ٬ هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه با

آگهی

در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دومین سه شنبه بزرگ٬ هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه با پیروزی بر رقبا توانستند مسیر کسب نامزدی حزب خود را برای انتخابات نهایی هموار کنند.

هیلاری کلینتون در رقابتهای درون حزبی با پیروزی در ایالت ایلینوی، اوهایو، کارولینای شمالی و فلوریدا فاصلۀ خود از برنی ساندرز، دیگر نامزد دموکرات را بیشتر از گذشته کرد. دونالد ترامپ هم در سه ایالت فلوریدا، ایلینوی٬ کارولینای شمالی بر رقبا پیروز شد اما در اوهایو٬ از جان کیسیک، سناتور این ایالت شکست خورد.

رقابتهای سه شنبه بزرگ در پنج ایالت (میسوری، ایلینوی، اوهایو، کارولینای شمالی و فلوریدا) در جریان بود . سناتور مارکو روبیو پس از تحمل شکست در برابر ترامپ در فلوریدا از ادامه رقابت ها کنار کشید.

اما شهروندان نیورورک در مورد آینده رقابتها چه فکر می کنند؟

یکی از آنها گفت: «پیروز انتخابات قطعا دونالد ترامپ است. او در قلبها نفوذ می کند و خوب بازی می کند. او برای بردن آمده و برای به دست آوردن آراء حرفهای درستی می زند.»

دیگری افزود: «من به ترامپ رای نمی دهم. حتی اگر آخرین گزینه هم باشد به او رای نمی دهم. اما به هیلاری چرا. او گزینه خوبی است. بهترین است.»

و شهروند دیگرگفت: «هیلاری کلینتون احتمالا بهترین گزینه در حزب دموکرات باشد. جمهوریخواهان در درون خود دچار شکاف شده اند و متاسفم برای آنها. هنوز مجاب نشده ام که ترامپ انتخابات را ببرد. فکر می کنم بسیاری از مردم متوجه این موضوع بشوند.»

رقابتهای درون حزبی جمهوریخواهان و دموکراتها همچنان ادامه دارد و دونالد ترامپ با تد کروز و جان کسیگ رقابت خواهد کرد و هیلاری کلینتون هم با برنی ساندرز.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ جمهوریخواهان نمی توانند دونالد ترامپ را متوقف کنند

کلینتون گام بلند خود را برای ریاست جمهوری برداشت

ترامپ می گوید داستان جمهوریخواهان را در همه جای دنیا تکرار می کنند