انتخابات مقدماتی آمریکا؛ جمهوریخواهان نمی توانند دونالد ترامپ را متوقف کنند

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ جمهوریخواهان نمی توانند دونالد ترامپ را متوقف کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه رقابت های انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در دومین سه شنبه بزرگ و برای آگاهی از فضای رقابت های نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات با استفان

آگهی

در ادامه رقابت های انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در دومین سه شنبه بزرگ و برای آگاهی از فضای رقابت های نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات با استفان گروبه خبرنگار یورونیوز از پالم بیچ فلوریدا گفتگو کرده ایم.

**یورونیوز: در ادامه انتخابات مقدماتی آمریکا دونالد ترامپ شب خوبی را شاهد بود اما شکستش در اوهایو در را برای اتفاقات شگفت باز می گذارد.**استفان گروبه: «دقیقا. به نظر من آنچه جمهوریخواهان در این دومین سه شنبه بزرگ آموختند این است که آنها نمی توانند دونالد ترامپ را متوقف کنند، آنها فقط می توانند سرعت او را کند کنند. ترامپ در اوهایو شکست خورد و این هدیه بزرگی برای نیروهای ضد ترامپ بود اما آنها آنقدر قوی نیستند که مانع انتخاب دونالد ترامپ بعنوان نامزد حزب جمهوریخواه شوند. آنچه در اینجا گفته می شود این است که ما به سمت یک کنوانسیونی می رویم که همراه با میانجیگری و مذاکره خواهد بود به این معنا که دونالد ترامپ قبل از کنوانسیون کلیولند اوهایو آرای تعداد زیادی از نمایندگان را خواهد داشت اما اکثریت را بدست نخواهد آورد. پدیده ای که باعث رخ دادن احتمالات گوناگون خواهد شد حتی احتمال ظهور کاندیدایی که هنوز خیلی شناخته شده نیست. امروز نام پل رایان مطرح است و او احتمال اینکه بر ضد دونالد ترامپ وارد میدان شود را رد نکرد. اما همه اینها فقط گمانه زنی است. حدس من این است که دونالد ترامپ در نهایت بعنوان نامزد جمهوریخواهان انتخاب خواهد شد.»

یورونیوز: برای دموکرات ها و هیلاری کلینتون گویا کار ساده تر است؟

استفان گروبه: «درست می گویید. هیلاری کلینتون آشکارا در سه شنبه بزرگ دست برتر را داشت و عملا هیچ شانسی برای برنی سندرز وجود ندارد که مانع نامزدی هیلاری کلینتون شود گرچه او امشب در کنفرانس مطبوعاتی گفت که او به مبارزات انتخاباتی اش در فیلادلفیا ادامه می دهد. اما صادقانه باید گفت که برنی ساندرز بیشتر شانسش را از دست داده است تنها ایالت های بزرگ خیلی کمی باقی مانده اند که او بتواند پیروز آنها شود ایالت هایی مانند نیویورک، پنسیلوانیا و کالیفرنیا. اما در همان ایالت ها هم هیلاری کلینتون پیشتاز است. اما در واقع برنی سندرز به اقداماتی متهم است که او را تبدیل به بهترین دوست حزب جمهوریخواه می کند و منابع و نیروهایی را که می تواند در انتخابات و احتمالا علیه دونالد ترامپ بکار گرفته شود را تضعیف می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه چیز درباره «سه شنبه بزرگ»

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد