عملیات ضدتروریستی در بروکسل در ارتباط با حملات پاریس ادامه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عملیات ضدتروریستی در بروکسل در ارتباط با حملات پاریس ادامه دارد

در عملیات ضدتروریستی روز سه شنبه پلیس و نیروهای ویژه بلژیک در بروکسل، پایتخت، یکی از حداقل سه مظنون به همدستی با داعش کشته شد.

دو مظنون دیگر تحت تعقیب هستند و عملیات پلیس بلژیک ادامه می یابد. نیروهای ضدتروریسم فرانسه نیز در عملیات امروز مشارکت داشته اند.

نیروهای پلیس و امنیتی بلژیک و فرانسه در پی یافتن عوامل مرتبط با حملات افراط گرایان اسلامی در وقایع ماه نوامبر گذشته در پاریس هستند که در جریان آن ۱۳۰ نفر کشته شدند.

یکی از ساکنان محله فوره بروکسل گفت:«از ما خواستند تا از اتوبوس پیاده شویم چرا که پلیس خیابان نیراستال را بسته بود. سپس صدای تیراندازی از نزدیکی کلیسا و مدرسه بلند شد و همچنین شنیدیم که صحبت از دو زن می شد، با احتیاط دور شدم و آنجا در ایستگاه ماندم.»

مدرسه ای هم که در محدوده مسدود شده قرار گرفته بود توسط پلیس امن اعلام شد و سرانجام کودکان به آغوش والدینشان بازگشتند.

به گزارش رسانه های محلی بلژیک بر اثر تیراندازی مظنونان چهار مامور پلیس زخمی شده اند، اما جانشان در معرض خطر نیست.

خبرنگار یورونیوز از بروکسل می گوید:«تروریست ها چندصد متر دورتر از اینجا به سوی پلیس آتش گشودند، با وجود این و اگرچه خیابانها و کافه های منطقه خالی از مردم نشده اما نمی توان تنش در پایتخت بلژیک را کتمان کرد.»

بدنبال حملات پاریس تعدادی از مظنونان و متهمان دستگیر شده اند اما یکی از عاملان اصلی ترورهای پاریس بنام صلاح عبدالسلام که در منطقه مولنبک بروکسل ساکن بود، همچنان فراری است.