Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بخش اعظم نیروهای روسی از سوریه خارج می شوند

بخش اعظم نیروهای روسی از سوریه خارج می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز دوشنبه رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه اهداف این کشور از حضور نظامی در سوریه محقق شده است، اعلام کرد خروج بخش اعظمی از نیروهای روسی از این کشور

آگهی

روز دوشنبه رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه اهداف این کشور از حضور نظامی در سوریه محقق شده است، اعلام کرد خروج بخش اعظمی از نیروهای روسی از این کشور از روز سه شنبه آغاز می شود. به گفتۀ کرملین روسای جمهوری دو کشور در یک گفت و گوی تلفنی برای خروج نیروهای روسیه به توافق رسیده اند.

ولادیمیتر پوتین به هنگام اعلام این خبر با قدردانی از نیروهای نظامی روسیه گفت: «ارتش سوریه و گروههای وطن پرست سوری حالا قادرند ماموریت خود در مبارزه علیه تروریسم بین المللی را به سرانجام برسانند.»

به گفتۀ کرملین طبق توافق روسای جمهوری دو کشور تعدادی از جنگنده های روسی برای انجام عملیات حمایتی همچنان در پایگاه هوایی «حمیمیم» در سوریه باقی خواهند ماند. در این بیانیه همچنین تاکید شده است خروج نیروهای نظامی شامل تجهیزات دریایی و ناو روسی مستقر در بندرگاه «تارتوس» در شمال سوریه نمی شود و این دو پایگاه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

صدور دستور خروج نیروهای نظامی روسی از سوریه توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور با استقبال آمریکا و سازمان ملل روبرو شده است.

آبرائو گاسپار مارتین، رئیس شورای امنیت سازمان ملل این اقدام روسیه را نشانه ای بر همکاری خوب میان روسیه و آمریکا دانست و گفت: «خروج این نیروهای نظامی به ما نشان می دهد که این جنگ شکل متفاوتی گرفته است و این نشانۀ خوبی است. این امکان به لطف همکاری نزدیک میان روسیه و آمریکا به دست آمده است.»

خروج نیروهای روسیه به فاصلۀ چند روز بعد از برقراری آتش بس در سوریه صورت می گیرد. این آتش بس که با توافق مسکو و واشنگتن برقرار شد، علاوه بر اینکه امکان ارسال کمک های انساندوستانه به سوریه را فراهم کرده موجب شده است که اعتراض های ضد دولتی صلح آمیز در خیابان های برخی از شهرهای این کشور دوباره از سر گرفته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیدواری به پیشرفت در مذاکرات صلح سوریه با خروج نظامیان روس

پنج پرسش در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه

نگاهی به پایگاههای هوایی روسیه در منطقه لاذقیه سوریه