Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ویکتور اوربان پناهجویان را ضدیهودیانی دانست که کنیسه ها را آتش می زنند

ویکتور اوربان پناهجویان را ضدیهودیانی دانست که کنیسه ها را آتش می زنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم گرامیداشت انقلاب ۱۸۴۸ مجارستان روز سه شنبه با حضور ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور در بوداپست برگزار شد. در این مراسم، که با تجمع تعدادی از

آگهی

مراسم گرامیداشت انقلاب ۱۸۴۸ مجارستان روز سه شنبه با حضور ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور در بوداپست برگزار شد. در این مراسم، که با تجمع تعدادی از مخالفان ویکتور اوربان همراه بود، نخست وزیر مجارستان بار دیگر بر جلوگیری از ورود پناهجویان به اروپا تاکید کرد.

وی در سخنانی گفت : « ما نمی توانیم به بروکسل این اجازه را بدهیم که بالاتر از قانون بایستد. ما نمی گذاریم که آنها سیاست جهان وطنی مهاجرت در اروپا را به ما تحمیل کنند. ما نمی خواهیم وارد کنندۀ تروریسم، جنایت، مخالفان همجنس گرایی و ضد یهودی هایی باشیم که کنیسه ها را آتش می زنند.»

نخست وزیر مجارستان یکی از مخالفان سرسخت ورود پناهجویان به اروپاست و پیش از دیگر کشورهای این منطقه مرزهای خود را با احداث حصارهایی از سیم خاردار به روی پناهجویان بست.

همزمان با این مراسم، تظاهراتی نیز از سوی مخالفان دولت مجارستان و معترضان به اصلاحات سیستم آموزشی در مقابل پارلمان این کشور برگزار شد. یکی از شرکت کنندگان می گوید: « آنها باید فکری به حال تمامی سیستم بکنند، مشکل خیلی عمیق است. آنها فکر کردن را یاد نمی دهند بلکه یادگیری طوطی وار را ازما می خواهند.»

برگزار کنندگان این برنامه تعداد شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی را بیش از ۱۰.۰۰۰ نفر عنوان می کنند. این سومین تظاهرات بزرگ مخالفان این اصلاحات از ماه فوریه به اینسوست.

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز و به نقل از تظاهرات کنندگان، مشکلات مربوط به سیستم آموزشی نشاندهندۀ وضعیت امور داخلی کشور است. آنها امیدوارند این وضعیت بهبود یابد و دولت گامی به سوی آنها بردارد.»

کنترل مدارس در مجارستان از سه سال پیش از اختیار مقامات محلی خارج شده و دولت این کشور بر این مدارس نظارت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند

جریان راست افراطی چگونه رگ خواب جوانان اروپایی را بدست آورد؟

چند نفر از مردم اتحادیه اروپا در خطر فقر و محرومیت اجتماعی قرار دارند؟