عملیات ضدتروریستی در بروکسل؛ یک مظنون کشته و چهار پلیس زخمی شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عملیات ضدتروریستی در بروکسل؛ یک مظنون کشته و چهار پلیس زخمی شدند

در عملیات روز سه شنبه پلیس و نیروهای ویژه بلژیک در بروکسل، پایتخت، یکی از حداقل سه مظنون به همدستی با داعش کشته شد و دو مظنون دیگر تحت تعقیب هستند.

نیروهای پلیس و امنیتی بلژیک و فرانسه در پی یافتن عوامل مرتبط با حملات افراط گرایان اسلامی در وقایع ماه نوامبر گذشته در پاریس هستند که در جریان آن ۱۳۰ نفر کشته شدند.

یکی از شاهدان عینی در بروکسل گفت:«این یورش پس از حملات پاریس اتفاق می افتد و ظاهراً یکی از آنها که بسوی پلیس تیراندازی کرده زنی است.»

دختر جوانی هم که ساکن سن دنی در مجاورت محله فوره گفت:«سن دنی بی اندازه آرام است، همیشه هینطور بوده است. اینجا امن ترین جای دنیاست. هیجده سال است که ساکن اینجا هستم و محله من است، محله ای که برای زندگی کردن عالی است.»

به گزارش رسانه های محلی بلژیک بر اثر تیراندازی مظنونان چهار مامور پلیس زخمی شده اند. نیروهای ضدتروریسم فرانسه نیز در عملیات امروز مشارکت داشته اند.

خبرنگار یورونیوز از بروکسل می گوید:«سوالات زیادی در خصوص جزییات عملیات امروز پلیس بی جواب مانده است اما به نظر می رسد که مشکلی بنام تروریسم در بلژیک تقریبا تمام نشده و ما احتمالا شاهد یورش های مشابه خواهیم بود.»