Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکست حزب مرکل در انتخابات منطقه ای آلمان و درخشش راستهای افراطی

شکست حزب مرکل در انتخابات منطقه ای آلمان و درخشش راستهای افراطی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در انتخابات منطقه ای در سه ایالت آلمان حزب دموکرات مسیحی به رهبری صدراعظم متحمل شکست سختی شد و در مقابل حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» خوش

آگهی

در انتخابات منطقه ای در سه ایالت آلمان حزب دموکرات مسیحی به رهبری صدراعظم متحمل شکست سختی شد و در مقابل حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» خوش درخشید و آراء چشمگیری بدست آورد.

حزب متبوع آنگلا مرکل که ظاهرا قربانی سیاست هایش در قبال پناهجویان است در هر سه ایالت آراء زیادی را از دست داد. این حزب تنها توانست در ایالت زاکس آنهالت با کسب ۳۰ درصد آراء بر دیگر احزاب چیره شود. این درحالی است که حزب «آلترناتیو برای آلمان» در این ایالت ۲۴ درصد آراء را از آن خود کرده است.

پس از اعلام نتایج٬ خانم مرکل در یک نشست خبری گفت:« این انتخابات فراز و فرودهایی داشت. واقعیت این است که دیروز برای حزب دموکرات مسیحی آلمان روز دشواری بود.» صدراعظم آلمان پیشتر بسته شدن مسیر بالکان به روی پناهجویانی که راه اروپا را در پیش گرفته اند راه حلی پایدار نخوانده بود اما در پاسخ به سوال یک خبرنگار اذعان کرد که پس از بسته شدن این مسیر از میزان ورود پناهجویان به آلمان کاسته شده است.

در ایالت بادن وورتمبرگ حزب سبزها با ۳۰ درصد و در ایالت راینلند فالتس حزب سوسیال دموکرات با ۳۶ درصد آراء پیشتاز هستند.

حزب «آلترناتیو برای آلمان» با گذشت سه سال از شکل گیری٬ مخالف سرسخت سیاستهای مهاجرتی مرکل محسوب می شود و در هر سه ایالت پررنگتر از آنچه انتظار می رفت ظاهر شد و با آراء دو رقمی توانست به پارلمان راه یابد.

فراوکه پیتری، رهبر حزب «آلترناتیو برای آلمان» با خرسندی از این پیروزی گفت: «ما در سیاست گذاری برنامه های خود را بکار خواهیم بست و به این شیوه سیاست دولت را تحت تاثیر قرار می دهیم. دیر یا زود بحث و تبادل نظرهایی درخواهد گرفت. برای اینکه حزب سوسیال دموکرات و حزب دموکرات مسیحی آلمان به سرعت در حال تحلیل رفتن اند.»

تحلیلگران سیاسی نتایج این انتخابات را رای منفی به سیاستهای آنگلا مرکل دانسته اند و آن را واکنشی از سوی راستهای افراطی و مخالفان صدر اعظم آلمان نسبت به پذیرش پناهجویان عنوان کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان به پارلمان سه ایالت راه یافت

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند