Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان به پارلمان سه ایالت راه یافت

حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان به پارلمان سه ایالت راه یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات محلی آلمان روز یکشنبه در سه ایالت این کشور برگزار شد و حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» توانست به پارلمان محلی هر سه ایالت راه یابد. این

آگهی

انتخابات محلی آلمان روز یکشنبه در سه ایالت این کشور برگزار شد و حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» توانست به پارلمان محلی هر سه ایالت راه یابد. این حزب در ایالت زاکس آنهالت ۲۴ درصد آرا را از آن خود کرده است و در ایالتهای بادن وورتمبرگ و رایلند فالتس سومین جایگاه را در این انتخابات کسب کند.

این حزب که تنها سه سال از عمرش می گذرد، از مخالفان سرسخت پذیرش مهاجران در آلمان است و در این ایالت شرقی آلمان طرفداران زیادی دارد و با نتایجی که در این سه ایالت به دست آورده می تواند کار را برای ائتلاف سه حزب اتحاد دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات و سبزها دشوار کند.

فرائوکه پتری، رهبر این حزب راست افراطی پس از این انتخابات با اشاره به سیاست های مهاجرپذیری دولت آلمان گفت: «سیاستهای فاجعه آمیز آنگلا مرکل چشم مردم را باز کرده است. این تنها دلیل موفقیت ما در راهیابی به پارلمانهای این ایالات با درصد دو رقمی است. در ایالت زاکس آنهالت ما حتی به دومین حزب پرقدرت تبدیل شده ایم.»

در ایالت بادن وورتمبرگ حزب سبزها با ۳۰.۳ درصد آرا بر حزب اتحاد دموکرات مسیحی به رهبری صدر اعظم این کشور برتری یافته و به عنوان نخستین حزب این ایالت به پارلمان راه پیدا کرده است.

حزب اتحاد دموکرات مسیحی ۲۷ درصد آرا را در این ایالت که خاستگاه این حزب تلقی می شود از آن خود کرده و حزب آلترناتیو برای آلمان (آ اف د) نیز با ۱۵.۱ درصد آرا در جایگاه سوم ایستاده است.

سوسیال دموکرات ها توانسته اند با ۳۶.۵ درصد آرا در ایالت رایلند فالتس پیروز این انتخابات شوند و بالاتر از احزاب اتحاد دموکرات مسیحی و آ اف د بایستند.

حزب وابسته به صدر اعظم آلمان در این انتخابات تنها توانسته در ایالت زاکس آنهایت بر دیگر احزاب چیره شود و با ۳۰ درصد آرا در به پارلمان این ایالت راه یابد.

رسانه ها و ناظران، نتایج این انتخابات را رای منفی به سیاستهای آنگلا مرکل دانسته و آن را واکنشی از سوی راستگراهای افراطی و مخالفان صدر اعظم آلمان نسبت به پذیرش مهاجران عنوان کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟

توله ببرهای بانمک باغ وحش کُلن؛ جمعیت ببرهای «آمور» از ۵۰ به ۵۰۰ قلاده رسید