ششمین قهرمانی پاری سن ژرمن در لیگ فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ششمین قهرمانی پاری سن ژرمن در لیگ فرانسه

پاری سن ژرمن با نتیجه ۹ بر صفر مهمان خود تروا را در هم کوبید و برای ششمین بار قهرمان لیگ دسته یک فرانسه شد. پاریسی ها رکورد جدیدی هم به نام خود ثبت کردند. این نخستین بار است که یک تیم در لیگ دسته یک فرانسه، ۸ هفته مانده به پایان مسابقات قهرمان می شود.

بارسلون روند شکست ناپذیری خود در خانه را حفظ کرد و با نتیجه ۶ بر صفر مهمانش ختافه را بدرقه کرد. آبی و اناری پوشان با کسب ۳ امتیاز این دیدار فاصله خود را با آتلتیکو مادرید، تیم دو جدول به ۸ امتیاز افزایش دادند.

در آلمان هم بایرن مونیخ به یکه تازی خود ادامه می دهد. شاگردان پپ گواردیولا با حساب ۵ بر صفر مهمان خود وردربرمن را از پیش رو برداشتند. بایرن هم اکنون با ۶۶ امتیاز صدرنشین بوندس لیگاست.

بهترینها و بدترینها

زلاتان ابراهیموویچ، ستاره پاریسی ها با ۴ گلی که به تروا زد جایگاه خود را با ۲۷ گل در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ فرانسه مستحکمتر کرد.

واتفورد یکی از شگفتی های جام حذفی انگلستان را رقم زد. این تیم در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر ۱ آرسنال را شکست داد.

دیه گو کاستا، بار دیگر کنترل خود را درون زمین از دست داد و کارت قرمز گرفت. به نظر رسید که او هافبک اورتون را گاز گرفته است. بازیکن اورتون بعدا گفت کاستا او را گاز نگرفته است.

نقطه ضعف بارسلون در این فصل، نداشتن یک پنالتی زن است. این تیم ۸ پنالتی از ۱۶ پنالتی خود را از دسته داده است، یعنی ۵۰ درصد پنالتی های این تیم گل نشدند.

در مسیر یورو ۲۰۱۶؛ نگاهی به گذشته

در دیدار نهایی جام ملتهای اروپا در سال ۲۰۰۸ میلادی، اسپانیا به مصاف آلمان رفت. قرمزپوشان که پس از ۲۴ سال بار دیگر بازی فینال را تجربه می کردند نمی خواستند دست خالی به خانه بازگردند. در دقیقه ۳۳ فرناندو تورس دروازه آلمان را گشود تا شاگردان لوییس آراگونز جشن قهرمانی را در اتریش برگزار کنند.

پیش بینی نتایج

این هفته تکلیف تمامی تیم های صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص می شود. پیش بینی خبرنگاران یورنیوز از این دیدارها را ببینیم. شما هم می توانید پیش بینی ها و نظرات خود را از طریق هشتگ #TheCornerScores برای ما ارسال کنید.

آتلتیکو مادرید ۲ بر صفر آیندهوون را شکست می دهد. منچستر سیتی با ۳ گل از دینامو کی یف پذیرایی می کند. بارسلون و بایرن مونیخ هم با نتیجه ۳ بر صفر و ۲ بر ۱ آرسنال و یوونتوس را مغلوب خواهند کرد.