Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«ترکیه با دو تهدید امنیتی روبروست»

«ترکیه با دو تهدید امنیتی روبروست»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش بورآ بایرکتار، خبرنگار یورونیوز در آنکارا درباره انفجار یک خودروی بمب گذاری شده ترکیه و آنکارا پایتخت این کشور در پن۵ ماه گذشته، سه بار و در

آگهی

گزارش بورآ بایرکتار، خبرنگار یورونیوز در آنکارا درباره انفجار یک خودروی بمب گذاری شده

ترکیه و آنکارا پایتخت این کشور در پن۵ ماه گذشته، سه بار و در ماه گذشته دو بار شاهد حملات مرگبار تروریستی بوده است. ترکیه معتقد است که این حملات با دو تهدید امنیتی که این کشور با آن روبروست در ارتباط است.

نخست اینکه ترکیه در حال انجام عملیات بر علیه پ.کا.کا در جنوب شرقی این کشور و در مناطقی مانند دیاربکر و“جزیره” است. درگیری های سختی در جریان است و اینجا مرتبط می گویند که این حملات توسط نیروهای “پ. کا. کا” و “ی. پ. گ” (یگان های مدافع خلق) انجام شده است.

دوم اینکه، پیامدهای بحران سوریه و جنگ داخلی این کشور به ترکیه هم رسیده است. ترکیه بخشی از این جنگ شده است. آنکارا با “ی پ گ” که با “پ. کا. کا” در ارتباط است و همچنین با داعش و دولت سوریه در جنگ است. به همین دلیل کارشناسان مسائل امنیتی و اعضای دولت نسبت به انجام عملیات تروریستی هشدار داده بودند.

وزرای پیشین و معاونان آنها در چنین شرایطی انگشت اتهام را به سوی پ کا کا نشانه می روند. برخی از اعضای دولت هم بر این باورند که این حملات توسط یک ائتلاف بین المللی انجام می شود. مقامات رسمی معمولا چنین موضعگیری می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش