Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انفجار شدید در آنکارا ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت

انفجار شدید در آنکارا ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار شدیدی ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه عصر یکشنبه آنکارا، پایتخت ترکیه را لرزاند. این انفجار که در نزدیکی پارک گوون واقع در منطقه کیزیلای روی داد حداقل ۳۲

آگهی

انفجار شدیدی ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه عصر یکشنبه آنکارا، پایتخت ترکیه را لرزاند. این انفجار که در نزدیکی پارک گوون واقع در منطقه کیزیلای روی داد حداقل ۳۲ کشته و بیش از ۷۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش رسانه ها و دو منبع امنیتی ترکیه این حمله انتحاری و نتیجه انفجار خودرویی بمبگذاری شده بوده است که در کنار یک دستگاه اتوبوس منفجر شده است.

این انفجار شدید چندین خودرو را خاکستر کرد و بقدری مهیب بود که صدای ناشی از موج آن در فاصله چند کیلومتری از محل انفجار شنیده شد.

یک مقام امنیتی ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته است «شواهد اولیه نشان می دهد که سازمان حزب کارگران کردستان، پ ک ک و یا سازمان های تابع آن دست به این حمله زده اند.»

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

ماه گذشته نیز انفجار مهیبی در نزدیکی پارلمان ترکیه، آنکارا را لرزاند، جان ۲۹ نفر اغلب سرباز و نظامی را گرفت و بیش از ۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

دولت ترکیه شبه نظامیان کُرد را مسئول این انفجار معرفی کرد که در هفدهم فوریه روی داد.

داعش از تابستان سال گذشته تا به امروز مسئولیت حداقل چهار بمبگذاری و حمله انتحاری در خاک ترکیه را برعهده گرفته یا از سوی آنکارا عامل انفجارها معرفی شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که به هنگام این انفجار در استانبول به سر می برده است به آنکارا باز می گردد و احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه جلسه ای امنیتی و اضطراری تشکیل داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از مجروحان از لحظۀ انفجار آنکارا می گوید

«ترکیه با دو تهدید امنیتی روبروست»

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه