Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

یکی از مجروحان از لحظۀ انفجار آنکارا می گوید

یکی از مجروحان از لحظۀ انفجار آنکارا می گوید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار در مرکز آنکارا روز یکشبنه دست کم ۳۴ کشته برجای گذاشت و به گفتۀ مقامات ترکیه بیش از ۱۲۵ نفر نیز مجروح شده اند. به گزارش خبرگزاری ترکیه ۲۳ نفر

آگهی

انفجار در مرکز آنکارا روز یکشبنه دست کم ۳۴ کشته برجای گذاشت و به گفتۀ مقامات ترکیه بیش از ۱۲۵ نفر نیز مجروح شده اند. به گزارش خبرگزاری ترکیه ۲۳ نفر در لحظۀ انفجار کشته شده اند و ۱۱ نفر دیگر نیز در راه انتقال به بیمارستان یا پس از رسیدن به بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان باخته اند.

یکی از کسانی که در این انفجار مجروح شده به خبرنگاران می گوید : « من در یک اتوبوس بودم، همه صندلی های اتوبوس پر از مسافر بود، بین ۴۰ تا ۵۰ نفر بودیم. اتوبوس سرعتش را کم کرد چون یک اتومبیل به سمت ما می آمد و ناگهان صدای انفجار آمد. فقط یک نور قرمز دیدم. دو سه نفری همان لحظۀ انفجار کشته شدند. یک چیزی به بازوی من برخورد کرد و به زمین پرتاب شدم.»

این انفجار در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقۀ روز یکشنبه و در نزدیکی میدان «قیزیلای» رخ داده که یکی از محلات شلوغ و پرتردد پایتخت ترکیه و محل تلاقی چند خط اتوبوس و متروست.

بلافاصله پس از این انفجار، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه نشست فوق العاده ای را با حضور برخی از وزرای کابینۀ خود تشکیل داد. یک مقام نزدیک به دولت ترکیه نیز با توجه به تحقیقات صورت گرفته از انتحاری بودن این انفجار خبر داده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته و وزارت کشور ترکیه اعلام کرده است که نتایج تحقیقات دربارۀ عوامل این انفجار را تا دوشنبه شب اعلام خواهد کرد. این دومین انفجاری است که در پایتخت ترکیه طی دو ماه گذشته رخ می دهد. انفجار روز هفدهم فوریه در آنکارا که در مقابل ساختمان فرماندهی نیروهای نظامی ترکیه صورت گرفت نیز منجر به کشته شدن ۲۹ نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ترکیه با دو تهدید امنیتی روبروست»

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد