لارا گوت قهرمان مسابقات اسکی آلپاین شد

لارا گوت قهرمان مسابقات اسکی آلپاین شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لارا گوت قهرمان مسابقات این فصل اسکی آلپاین شد. لارا، ستاره ۲۴ ساله اسکی سوئیس در مسابقات ترکیبی کشورش با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه

لارا گوت قهرمان مسابقات این فصل اسکی آلپاین شد. لارا، ستاره ۲۴ ساله اسکی سوئیس در مسابقات ترکیبی کشورش با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه به مقام سوم رسید. امتیاز سومی در این رقابت موجب شد تا او در مجموع رقابتها ۱۳۶۲ امتیازی شود و یک هفته مانده به پایان مسابقات قهرمانی خود را جشن بگیرد.

آگهی

ویندی هولدینیر، هموطن لارا، یکه تاز مسابقات روز یکشنبه بود. او با نمایشی بی نقص رقبا را از پیش رو برداشت و به گوی بلورین اسکی ترکیبی رسید. ویندی جوان و آینده دار با کسب این عنوان ارزشمند جشن سوئیسی ها را تکمیل کرد.

درخشش یانسرود در کشورش

کیه تیل یانسرود نروژی در کشورش خوش درخشید و پیروز مسابقات سوپر جی شد. دارنده مدال طلای المپیک سوچی مسیر را در ۱ دقیقه و ۳۲ ثانیه و ۷۱ صدم ثانیه پیمود و زودتر از حریفانش از خط پایان گذشت. او در این ماده در جایگاه چهارم جدول قرار دارد.

وانسان کریشمیار اتریشی با ۱۷ صدم ثانیه اختلاف با نفر نخست از خط پایان رد شد و به مقام دوم رسید. این اسکی باز ۲۴ ساله در این فصل نمایش خوبی داشته است.

دومنیک پاریس ایتالیایی هم به جایگاه سوم بسنده کرد. هم اکنون کیلد الکساندر آمودت از نروژ با ۳۳۵ امتیاز در صدر جدول ماده سوپر جی ایستاده است.

اسکی باز ماده سرعت چه ویژگی های باید داشته باشد

فرانک پیکارد، کارشناس برنامه در این زمینه اظهار داشت: «ورزشکاران ماده سرعت باید با تجربه و دید بالای داشته باشند و خود را خوب با شرایط وفق دهند. اسکی باز پس از چندین سال شرکت در مسابقات جهانی این توانایی ها را کسب می کند. واقعا کسب این قابلیتها سالها زمان خواهد برد. به همین دلیل در ماده سرعت به اسکی بازان با تجربه نیاز داریم.»

نگاهی به گذشته

در دهه ۸۰ رقابت بین ورزشکاران سوئیسی و لوکزامبورگی بود و به مدت ۸ سال گوی بلورین بین آنها دست به دست می شد. اما سال ۱۹۸۵ میلادی زمان درخشش پیرمین زوبریگین بود.

ایتالیا در سوم فوریه ۱۹۸۵ میلادی میزبان مسابقات جهانی بود. پیرمین زوبریگین سوئیسی در آستانه ۲۲ سالگی، با ارائه نمایشی خیره کننده نوید ظهور یک ستاره جدید را داد. افتخارات زیادی از جمله مدال طلای المپیک کانادا در ماده سرعت در کارنامه این ورزشکار دیده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

عنوان سریع‌ترین یخ‌نورد دنیا به یک ایرانی رسید، محسن بهشتی‌راد در سوئیس بر قله ایستاد

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده