حمله مردان نقابدار به خبرنگاران در قفقاز شمالی و واکنش فعالان حقوق بشر در مسکو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله مردان نقابدار به خبرنگاران در قفقاز شمالی و واکنش فعالان حقوق بشر در مسکو

حمله مردان نقابدار در منطقه قفقاز شمالی و در نزدیکی مرز چچن به مینی بوس حامل خبرنگاران و فعالان حقوق بشر، منجر به مجروح شدن دو خبرنگار و همچنین راننده مینی بوس شد.

این حمله چهارشنبه شب روی داد. مهاجمان که سوار سه خودرو بودند مینی بوس خبرنگاران را مجبور به توقف کرده و آنها را که دارای ملیتهای مختلف از جمله روسی، سوئدی و نروژی بودند مورد ضرب و شتم قرار دادند و در پایان نیز خودروی آنها را آتش زدند.

سه فرد مجروح در این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

چند ساعت پس از این حادثه نیز یک گروه از مردان مسلح به دفتر سازمان غیردولتی سازمان دهنده این برنامه سفر در شهر قره بولاق حمله کردند. دفتر این سازمان سال گذشته نیز در شهر گروزنی، پایتخت جمهوری چچن مورد حمله قرار گرفته بود.

انتشار این اخبار واکنش شماری از خبرنگاران و فعالان حقوق بشر در مسکو را به همراه داشت.

پیتر ورزیلوف، بنیانگذار پایگاه خبری مستقل مدیازونا می گوید: «من و دیگران به اینجا آمدیم تا بگوییم این حمله ها غیرقابل قبول است. یک بار دیگر، حملات در منطقه قفقاز شمالی روی می دهد و ما معتقدیم که این حمله با حادثه ای که در گروزنی روی داد نیز ارتباط دارد و احتمالا افراد نزدیک به رمضان قدیروف در آن دخالت داشتند.»

معترضان در مسکو خواهان آن بودند که عاملان این حملات و حامیان آنها شناسایی شوند. کرملین اعلام کرد تحقیقی را در این باره آغاز کرده است.