مرکل: بستن مسیر بالکان مشکل را حل نمی کند

مرکل: بستن مسیر بالکان مشکل را حل نمی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در واکنش به بسته شدن مسیر بالکان به روی مهاجرانی که عازم اروپای غربی و شمالی بودند آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در گفتگو با یکی از رادیوهای

آگهی

در واکنش به بسته شدن مسیر بالکان به روی مهاجرانی که عازم اروپای غربی و شمالی بودند آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در گفتگو با یکی از رادیوهای این کشور گفت که این کار مشکل را حل نمی کند و نمی توان آن را راه حلی پایدار و دائمی دانست.

جمهوری مقدونیه بطور کامل مرز خود را به روی مهاجران بست و اسلوونی، کرواسی و صربستان نیز برای عبور مهاجران شرایط را بسیار سخت تر و محدودتر کرده اند.

خانم مرکل بار دیگر تاکید کرد که برای حل این مشکل ضروریست به جای اقدامات پراکنده و جداگانه، یک راه حل جمعی اتخاذ شود، راه حلی که در نهایت یونان را با سیل عظیم مهاجران تنها نگذارد.

روز پنجشنبه همچنین ولکان بوزکر، وزیر ترکیه در امور اتحادیه اروپا اعلام کرد توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا برای بازگرداندن مهاجران، شامل مهاجرانی که هم اکنون در جزایر یونان هستند نمی شود بلکه شامل آن دسته از مهاجرانی است که پس از عقد این توافقنامه عازم این کشور شوند.

در چهارچوب پیش نویس توافقنامه ای که روز دوشنبه میان ترکیه و اتحادیه اروپا تنظیم شد، ترکیه در قبال دریافت کمکهای مالی بیشتر و تسریع روند حذف لزوم روادید برای شهروندان ترک عازم اروپا و از سر گیری مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، با بازگشت تمام مهاجران غیرقانونی از یونان به ترکیه موافقت کرد. گفتگوهای نهایی درباره این توافق در روزهای ۱۷ و ۱۸ ماه مارس (۲۷ و ۲۸ اسفند ماه جاری) انجام خواهد شد.

این سخنان در حالی بیان می شود که ورود مهاجران به یونان همچنان ادامه دارد. صبح روز پنجشنبه ۴۵۰ مهاجر دیگر از جزایر شرق دریای اژه وارد بندر پیره آتن شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها مهاجر پنهان شده در قطار باری در بوسنی توسط پلیس متوقف شدند

مسیر بالکان برای مهاجرت به سوی اروپای غربی بطور کامل بسته شد

رئیس پارلمان اروپا: بستن مرزها از ورود مهاجران و پناهندگان جلوگیری نمی کند